LVIV.COM

У Данії створили гендерно нейтральний голос для голосових помічників

У Данії створили гендерно нейтральний голос для голосових помічників

Розробники вважають, що голос складно ідентифікувати як чоловічий чи жіночий, пише Dezeen.


Що відбувається?

У Данії креативна агенція Virtue Nordic створила гендерно нейтральний голос Q. Його планують використовувати для голосових помічників.

“Чоловічий голос використовується в більш авторитетних ролях, таких як банківські та страхові програми, жіночий – у більш орієнтованих на обслуговування ролях, наприклад, Alexa і Siri”, – розповіли в Virtue Nordic.

Як це зробили?

Над проектом компанія працювала разом із лінгвісткою та дослідницею Копенгагенського університету Анною Йоргенсен. Під час роботи спеціалісти зафіксували п’ять голосів, які не були безпосередньо пов’язані з чоловіками або жінками. Потім ці голоси змінили за допомогою спеціального голосового програмного забезпечення. Це потрібно, щоб зробити їх нейтральними.

Модульовані голоси пройшли тестування в загальноєвропейському опитуванні, в якому взяли участь понад 4 600 учасників, де людей просили оцінити кожний голос за шкалою від 1 (чоловічий) до 5 (жіночий).

За результатами тестування компанія обрала єдиний гендерно нейтральний голос, який складно ідентифікувати як чоловічий або жіночий.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають