LVIV.COM

Топ-10 книг, які треба прочитати від 19 до 29 років

Топ-10 книг, які треба прочитати від 19 до 29 років

Видання The Washington Post створило підбірку 100 книжок, кожна з яких найкраще підходить для різного віку − від 1 до 100 років. ТвійБро виокремив для тебе найцікавіші книжки із того списку.


1.«Розповідь Служниці», Маргарет Етвуд – 19 років

Якщо тобі раптом захочеться уявити, що станеться у світі без фемінізму, то ця книжка для тебе. Роман-антиутопія про світ, де роль жінок звелася винятково до дітородної функції. Дія роману – респубіка Гілеад, де влада належить військовим. Через забруднення лишень одна із сотні жінок може народжувати. Їх вибирають дружини офіцерів коханками своїх чоловіків. Таких жінок називають служницями, вони носять одяг червоного кольору і виконують ряд релігійних обрядів. Ці жінки не мають права володіти власністю, працювати, любити, читати і писати. Вони не можуть бігати вранці, влаштовувати пікніки і вечірки, їм заборонено вдруге виходити заміж. Але ж завжди знайдеться той або та, хто зробить кіпіш на кораблі, пра?;)

2.«Коротке фантастичне життя Оскара Вау», Жюно Діас – 20 років

Післясмак цієї книжки – короткий вигук «вав!». Бо динамічний сюжет не відпускає з першої та до останньої сторінки.

Оскар – добрий товстун-романтик з іспаномовного гетто в Нью-Джерсі. Він мріє стати домініканським Толкієном, але перш за все хоче знайти любов. Амбітний чувак, правда? Але от холєра – у нього є фуку. Нє, то не матюк, то прокляття. Хоча, краще б був матюк. Древнє прокляття, що переслідує сім’ю Оскара протягом багатьох поколінь: в’язниця, тортури і страждання. Словом, не позаздиш чувакові.

Його мама Белісія – красуня з гарячою вдачею. Мемчики з української літератури стопудово охрестили б її «дівка-серце-з-перцем». Вона випробувала на собі всю силу сімейного прокляття. Його сестра Лола спробувала втекти від неминучості. Оксар так само був би лише черговою жертвою фуку – поки якось влітку він не вирішив позбавити сім’ю від страшного прокляття.

Справді, літо, найкращий час для звершень. Як не рід від древнього прокляття рятувати, то хоча б книжечки читати.

3. «І сонце сходить», Ернест Гемінґвей – 21 рік

Американський журналіст Джейк Барнс відвоював на фронтах Першої світової і отримав важкі поранення. Барнс щоночі проводить з друзями в барі на бульварі Монпарнас, сподіваючись, що алкоголь допоможе йому забути про війну. Барнс закоханий у Брет Ешлі, яка втілює в собі нову сексуальну свободу 1920-х років, має численні романи. Вона теж закохана в Барнса. Та через травми Джейка їх роман носить виключно духовний характер. Добра історія для помізкувати і відчути. Бо ж Гемінґвей – то про відчуття. Тільки, бро, якщо ти дуже сентиментальний – то на тобі хустинки, щоб вишмаркати носа. Сліз буде багато.

4. «Демократія в Америці», Алексіс де Токвіль – 22 роки

Ну, а якшо тобі многабукав, то ось  трошки цифр. То є класичне дослідження американської політики і демократичного устрою, яке написав Алексіс де Токвіль в двох томах. Американська демократія очима французів Токвіля та Густава де Бомона. Прибувши у Нью-Йорк у травні 1831 року, вони 9 місяців мандрували Сполученими Штатами, досліджуючи американські тюрми. Захоплюючий сюжет, правда? Втім, для Токвіля це був привід глибше дослідити, як працює американське суспільство. Цікаві роздуми про судову владу і рівність усіх перед законом. Словом, прокачай своїй скіли у мистецтві шурупання мозґами разом із книжкою 19 століття. Коли твоя прапрабабця під стіл пішки ходила і до кота казала «вуйку, пусуньтесі»

5.«Автобіографія Малкольма Х», Алекс Гейлі і Малколм Ікс – 23 роки

Втомився/лась від однотипних історій блогерів-мотиваторів з інсти? Це історія афроамериканського ісламського духовного лідера, революціонера і борця за громадянські права Малкольма Ікса. Книга написана за участі журналіста Алекса Хейлі  на основі серії інтерв’ю в період між 1963 і 1965 роками, коли Малкольм Ікс був убитий. Епілог  написаний вже після вбивства, там Хейлі описав процес їхньої співпраці і події в кінці життя Ікса.

6.«Атлант розправив плечі», Айн Ренд – 24 роки

Місце дії в романі – Гамерицький край. Та, якраз отой, звідки стрийна Маруся надсилала тобі всякі ніштяки. Тільки тут провідні промисловці та бізнесмени відмовляються від спроб уряду використовувати їхню працю задля суспільного блага. Найкращі представники суспільства під керівництвом невідомого Джона Ґолта поступово зникають. Нє, не у відпустку на Канари за заслуги перед людьми, як ти собі подумав/ла.

Ґолт описує страйк як спробу «зупинити мотор світу» вилученням «мізків», які рухають прогрес і продуктивність суспільства вгору. Через цей страйк творчі «мізки» намагаються показати, що економіка та суспільство зруйнуються без мотиву отримання прибутку та зусиль працівників. Як бачиш, свої мозґи варто цінувати, бо вміння трохи ними шурупати не кожному дано.

7.«Я захоплюю замок», Доді Сміт – 25 років

Ти, мабуть, ще у школі вів/вела щоденник. Ну, такий з наліпками і секретними секретами про першу любов. А скільки там було граматичних помилок? Грінченко б тебе вгаратав по чолі словником, атвічаю. Тут  ти теж зазираєш у записник  однієї дівчинки.  Юна Кассандра Мортмейн вирішує відточувати літературну майстерність і починає вести щоденник. Вона пише про свою сім’ю – дотепно, іронічно, зворушливо, часом наївно. Її сім’я – сестра,  брат-школяр, екстравагантна мачуха і батько, знаменитий письменник, автор лише одного роману. Все б нічого, але вони живуть у  напів зруйнованому англійському замку, взятому в оренду, і насилу зводять кінці з кінцями. Приїзд двох молодих американців, спадкоємців сусіднього маєтку, руйнує звичний устрій. І, як заведено в таких щоденникових романах,  приходить перше кохання.

8.«Сім звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Кові – 27 років

Якщо твій таймменеджмент виглядає «Тьо-сьо. 5. 10», то ця книжечка саме для тебе. Тут наглядно показано, як всидіти одною дупцею на двох стільцях, паралельно кодити, жмякати котика та угарати з мемчиків. Правда, кращого відгуку не придумати?

9. «Sister Outsider», Одрі Лорд – 28 років

Як часто ти ведеш діалог? Нє, срач у львівській маршрутці між тими, кому дує і тими, кому душно, діалогом не є. Орді Лорд – американська поотеса, письменниця і феміністка. У Sister Outsider: Essays and Speeches  Лорд підкреслює необхідність діалогу різних груп людей, особливо білих та афроамериканських жінок.Бо вміння говорити, слухати і чути – то тобі не хухри-мухри.

10. «In Defense of Food», Майкл Поллан – 29 років

Короткий гід про пх, в народі – правильне харчування. Якщо ти хочеш бути, як оті блогери з інстаграму, які хом’ячать за обидві щоки кіноа, чіа і румбамбар, то ця книжка для тебе. А якщо ти зараз точиш бургер в Маці, то виплюнь каку. (Жартую, їж і не парся). У цій книзі автор говорить про американський парадокс: чим більше ми турбуємося про харчування, тим менш здоровими ми стаємо.  Поллан пропонує нову (і дуже стару) відповідь на питання, що ми повинні їсти, що зводиться до семи простих слів: “Їжте. Не надто багато. В основному рослини”. Але якщо ти переконаний/а м’ясоїд/ка і в тебе вже стигне стейк зі свинини в якійсь львівській кафешці, то краще залиш  цю книгу комусь іншому. І думай, що ти споживаєш.  Не все ж мама з бабцею борщиками будуть підгодовувати.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають