LVIV.COM

Телескоп “Габбл” зняв гігантську полярну хмару на Урані

Телескоп Габбл зняв гігантську полярну хмару на Урані

Астрономи за допомогою космічного телескопа «Габбл» отримали нові зображення крижаних гігантів нашої Сонячної системи – Урана й Нептуна.


Знімки планет були отримані «Габблом» в рамках програми OPAL (Outer Planet Atmospheres Legacy), призначеної для довгострокових спостережень за планетами-гігантами для, зокрема, кращого розуміння їхньої атмосферної динаміки.

Телескоп "Габбл" зняв гігантську полярну хмару на Урані

На новому зображенні на північному полюсі Урана (зліва) видно гігантську білу хмару, яка, за припущенням вчених, народилась в результаті сезонних змін в атмосферному потоці планети. На даний момент, як зазначається, Уран наближається до середини свого літнього сезону. Поруч з «полярною шапкою» на зображенні помітно менш велику яскраву хмару метанового льоду.

На знімку Нептуна (справа) можна помітити великий темний шторм в північній півкулі, де зараз зима. Поруч зі штормом телескоп «побачив» іншу атмосферну особливість – яскраво-білі «хмари-компаньйони», які помічали поруч з темними антициклонами й раніше (вчені вважають, що такі хмари виникають, коли повітряний потік рухається вгору, зустрічаючись з темним вихором, що призводить до утворення кристалів метанового льоду).

Джерело: ПМ
Телескоп "Габбл" зняв гігантську полярну хмару на Урані

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають