Астрономи за допомогою космічного телескопа «Габбл» отримали нові зображення крижаних гігантів нашої Сонячної системи – Урана й Нептуна.
Знімки планет були отримані «Габблом» в рамках програми OPAL (Outer Planet Atmospheres Legacy), призначеної для довгострокових спостережень за планетами-гігантами для, зокрема, кращого розуміння їхньої атмосферної динаміки.
На новому зображенні на північному полюсі Урана (зліва) видно гігантську білу хмару, яка, за припущенням вчених, народилась в результаті сезонних змін в атмосферному потоці планети. На даний момент, як зазначається, Уран наближається до середини свого літнього сезону. Поруч з «полярною шапкою» на зображенні помітно менш велику яскраву хмару метанового льоду.
На знімку Нептуна (справа) можна помітити великий темний шторм в північній півкулі, де зараз зима. Поруч зі штормом телескоп «побачив» іншу атмосферну особливість – яскраво-білі «хмари-компаньйони», які помічали поруч з темними антициклонами й раніше (вчені вважають, що такі хмари виникають, коли повітряний потік рухається вгору, зустрічаючись з темним вихором, що призводить до утворення кристалів метанового льоду).
Джерело: ПМ