LVIV.COM

Стартап Engineer.ai залучив $29,5 млн на ШІ з розробки додатків – насправді застосунки пишуть люди

Стартап Engineer.ai залучив $29,5 млн на ШІ з розробки додатків - насправді застосунки пишуть люди

Розслідування видання The Wall Street Jounal про стартап Engineer.ai, який нібито автоматизує велику частину процесу розробки мобільних додатків, показало, що насправді додатки пишуть люди – переважно працівники з Індії, зазначає ain.ua.


За даними співробітників стартапу, в компанії перебільшують можливості алгоритму з розробки мобільних застосунків за допомогою штучного інтелекту, для того, щоб залучити клієнтів і інвесторів. Насправді ж додатка пишуть люди – переважно аутсорсери з Індії.

Чому саме штучний інтелект?

За останні роки більш ніж в два рази збільшилася кількість стартапів, які використовують домен .ai. Компанії в сфері штучного інтелекту мають набагато більше шансів зацікавити інвесторів і залучити більше грошей.

За даними дослідницької компанії PitchBook, венчурні інвестори подвоїли фінансування проектів в сфері ШІ в 2018 році до $31 млрд. У минулому місяці SoftBank Group заявив про наміри інвестувати в ІІ-компанії близько $108 млрд.

Engineer.ai з офісами в Лондоні та Лос-Анжелесі, в минулому році залучила $29,5 млн від Deepcore Inc. та інших іменитих інвесторів. Стартап заявив, що заробив $ 24 млн при самостійному фінансуванні.

Що таке Engineer.ai (за словами засновників)?

В основі бізнесу Engineer.ai лежить «штучний інтелект, який асестує людина», який звуть «Наташа». Як розповідав засновник стартапу Сачін Дев Дугган, продукт «дозволяє кому завгодно створити додаток так само просто, як замовити піцу».

Користувачі можуть вибрати на сайті програму, схожу до тої, яка їм потрібна, наприклад, Uber або Facebook – і Engineer.ai автоматично згенерує більшу частину коду. Таким чином, додаток обійдеться замовнику дешевше і на його створення піде набагато менше часу.

Стартап Engineer.ai залучив $29,5 млн на ШІ з розробки додатків - насправді застосунки пишуть люди

Що пішло не так?

За даними документів, які потрапили в розпорядження видання WSJ, і декількох людей, включаючи колишніх і поточних співробітників, Engineer.ai створює код додатків не так, як стверджує. Насправді додатки пишуть люди – програмісти з Індії та інших країн, а заяви компанії перебільшені навіть з урахуванням традиційного для стартапів підходу fake-it-till-you-make-it.

Технологію, яка дозволяє автоматизувати процес розробки, компанія почала будувати всього декілька місяців тому. За їх словами, пройде не один рік, перш ніж «Наташа» дійсно зможе виконувати заявлену Engineer.ai роботу. Хоча, залучаючи фінансування, Дугган говорив інвесторам, що продукт готовий на 80%.

Що все-таки вміє ШІ Engineer.ai?

Спікер від стартапу розповів WSJ, що ШІ Engineer.ai розраховує ціни і таймлайн для клієнтів «автономно», використовуючи процесинг природної мови. Також, може розпізнавати і розуміти текст або мову.

Однак кілька співробітників і екс-співробітників говорять, що частина розрахунків цін і таймлайн генерує не ШІ, а звичайний софт, і основну роботу роблять люди вручну.

Після того, як WSJ звернувся в Engineer.ai за коментарями, компанія опублікувала на сайті довідку, де зазначено, що «в середньому близько 60%» додатків побудовані за допомогою її технології, а все інше роблять люди. Раніше в інтерв’ю Індії Дугган заявляв, що один з додатків було згенеровано ШІ на 82% за першу ж годину роботи.

Що думають інвестори

Інвестори Engineer.ai впевнені в своєму виборі. У Deepcore запевнили, що повністю довіряють Дуггалу, а в Jungle Ventures  пишаються інвестицією в стартап. У Lakestar також відповіли, що не сумніваються в компанії і що «ріст в сфері штучного інтелекту не трапляється за одну ніч».

За даними MMC Ventures, в Європі стартапи з ШІ залучають на 15-50% більше грошей, ніж інші софтверні стартапи (на основі аналізу 2 830 технологічних стартапів). У продуктах 40% компаній, заявлених як з використанням штучного інтелекту, аналіз не виявив ШІ.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають