LVIV.COM

Стань волонтером науки – допоможи вченим розібратися в еволюції галактик

Стань волонтером науки - допоможи вченим розібратися в еволюції галактик

Стартував один з найбільших астрономічних проектів AstroQuest, в рамках якого кожен охочий може взяти участь в обробці даних з найбільшого спектроскопічного огляду галактик WAVES.


Учасникам проекту необхідно перевіряти результати роботи комп’ютерних алгоритмів, які виділяють кордони галактик на знімках, і виправляти помилки, а результати їхньої роботи допоможуть розібратися у властивостях і еволюції різних галактик протягом мільярдів років, повідомляється в прес-релізі Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень (ICRAR).

Що відбувається?

Вчені намагаються розібратися з даними найбільшого проведеного спектроскопічного огляду галактик WAVES (Wide Area Vista Extragalactic Survey), в ході якого 4-метровий телескоп VISTA (Visible and Infrared Survey Telescope for Astronomy) спостерігав близько двох мільйонів галактик. Завданням огляду є вивчення еволюції галактик від раннього Всесвіту до наших днів.

Отримані телескопом зображення піддаються комп’ютерній обробці, адже для того, щоб визначити параметри кожної галактики, такі як яскравість, зоряна маса або швидкість зореутворення, необхідно знати її межі й відокремити її зображення від зображень зірок і інших галактик, що накладаються на неї або лежать за нею. В ході такої цифрової обробки знімків часто виникають помилки і результати роботи комп’ютерної програми необхідно контролювати, однак через велику кількість даних професійні астрономи, задіяні в проекті, не можуть впоратися і просять їм в цьому допомогти.

Як допомогти?

Взяти участь у проекті може кожен охочий, хто має доступ в Інтернет. Для початку роботи необхідно пройти реєстрацію на сайті проекту та ознайомитися з правилами роботи, після чого почати перевіряти оброблені комп’ютером зображення галактик і, в разі знаходження помилок, виправляти їх, відокремлюючи за допомогою різних кольорів різні об’єкти один від одного. «По суті, ви можете бути в авангарді наукових досліджень і допомагати величезному міжнародного проекту, просто перебуваючи за своїм комп’ютером і малюючи на фотографіях галактики», – коментує астрофізик Люк Девіс (Luke Davies), що бере участь в проекті.

Джерело: N+1

Тобі може бути цікаво:

Наукове волонтерство в грі Eve-online

Bro LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають