LVIV.COM

Скільки у Львові вуличних котиків – провели перший у світі підрахунок

Скільки у Львові вуличних котиків – провели перший у світі підрахунок

Упродовж 26−30 червня у Львові відбувся перший у світі підрахунок безпритульних котів. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради. 


Підрахунок відбувався за унікальним алгоритмом на базі платформи Animal-ID.info. З’ясувалося, що на території міста Лева живе 5992 вуличних муркотиків.

Згодом розроблять міську програму, яка врегулює кількість котів на вулиці гуманним шляхом.
Ти теж, бро, можеш врегулювати кількість пухнастих безхатьків, узявши собі одного котуся додому, забезпечивши його любов’ю і турботою. А якщо твоя алергія від самої згадки про пухнастиків видає «апчхи!» на весь екран смартфона, то переводь кошти на рахунок ЛКП «Лев».

Це підприємство щороку проводить  колосальну роботу з вакцинації, лікування та стерилізації вуличних котиків.

«Коти в нашому місті є і вони зосереджені у спальних районах, де їх підгодовують. Мешканці надзвичайно гуманні: миски з водою, лотки для годування, коти підходили близько, а отже не бояться людей. Це свідчить, що Львів – гуманне місто!» – сказала Оксана Кошак, директорка ЛКП «Лев».

До підрахунку долучилися 74 волонтери, вони працювали у секторах по місту 5 днів. Усе це дійство тривало 75 годин.

«У місті ми нарахували майже 6 тис. котів, з них стерилізованих — майже 6%. Звісно, тут можлива значна похибка, адже не завжди це можна з’ясувати візуально. Тому до підрахунку ми активно залучали опікунів, які знають котів у своєму секторі і могли підказати точну інформацію про кожного з них. Майже 5% котів, що живуть на вулиці, є потенційно власницькими. Найімовірніше, вони просто відпущені на самовигул. Цю ситуацію можна вирішити, якщо у місті буде запроваджено обов’язкову реєстрацію та ідентифікацію домашніх котів», — розповів Віктор Копач, співзасновник Animal-ID.info.

13% становлять кошенята, тож якщо пустити це питання на самотік, кількість пухнастих безхатьків тільки зросте.

Олеся Ліщинська, директорка Four Paws Ukraine, зауважила, що досвід Львова у підрахунку тварин є дуже цінним для світу. Four Paws застосовуватиме львівську модель підрахунку для безпритульних тварин у Румунії та Болгарії.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають