LVIV.COM

Шлюб додає фізичної сили в літньому віці — дослідження

Шлюб додає фізичної сили в літньому віці — дослідження

Британські дослідники з’ясували, що бабці й дідусі, які перебувають у шлюбі, фізично сильніші за своїх самотніх, розлучених або овдовілих ровесників: для цього використали дані про здоров’я і життя більш ніж 20 тисяч британців і американців у віці від 50 років.


Однак, багато що пояснюється зв’язком між фізичними якостями й соціоекономічним статусом, який для одружених учасників вибірки виявився вищим. Стаття опублікована в журналі PLoS One.

Про переваги наявності стабільного романтичного партнера (як у шлюбі, так і без) для фізичного й психічного здоров’я відомо досить багато. До прикладу, присутність партнера (як фізична, так і в думках) послаблює фізіологічну реакцію організму в стресовій ситуації.

Вчені під керівництвом Наташі Вуд (Natasha Wood) дослідили вплив наявності партнера на великій вибірці громадян США та Великобританії. Для цього вони зібрали інформацію про людей, які беруть участь в довгострокових опитуваннях населення похилого віку: до вибірки потрапили понад 20 тисяч осіб у віці від 50 років. Дослідники врахували дані про сімейний стан (наявність і кількість шлюбів, наявність вдівства й розлучення), вік, стать, соціоекономічний статус, куріння й індекс маси тіла.

В якості двох основних показників фізичної сили вчені використовували силу хвату (визначається за допомогою ручного динамометра) і середню швидкість кроку при прогулянці у віці від 65 років. Вчені з’ясували, що у овдовілих й ніколи не одружених чоловіків сила хапання була нижчою, ніж в одружених (з поправкою на зростання – на 0,73 і 0,61 кг/м, відповідно). Проте, дослідники відзначили, що така асоціація була слабшою при врахуванні економічного статусу: за їхніми словами, більш високу силу хвату одружених чоловіків пояснює те, що їхній соціоекономічний статус у вибірці вищий. Те ж саме стосувалося жінок: за силою хвату розведені й незаміжні жінки були на 0,42 і 0,48 кг/м слабкішими, ніж одружені, причому і ця різниця в багатьох випадках пояснювалася соціоекономічним статусом. Чоловіки, які були одружені кілька разів, виявилися сильнішими в другому шлюбі, ніж в першому, причому це не регулювалося соціоекономічним статусом. Вчені, проте, відзначають, що серед жінок не було такої значущої залежності між силою хвату й сімейним станом, як серед чоловіків.

Що стосується швидкості ходьби, то всі неодружені чоловіки й незаміжні жінки (як розведені й овдовілі, так і ніколи не одружені) ходили в середньому повільніше, ніж ті, хто був одружений або заміжній. Вплив економічного статусу на цю різницю спостерігався тільки серед жінок.

Автори прийшли до висновку, що наявність постійного партнера в літньому віці позитивно позначається на фізичних здібностях людини. Вони уточнили, однак, що це багато в чому пояснюється тим, що учасники вибірки, які перебувають у шлюбі, в цілому мали вищий соціоекономічні статус, ніж одинаки в літньому віці (а точніше – мали більш високий заробіток). Що стосується чоловіків, які стали сильнішими після повторного шлюбу, то це дослідники пояснюють селекцією: частіше нову партнерку знаходять чоловіки, що відрізняються кращими фізичними параметрами.

Джерело: N+1
Фото на обкладинці: Study Finds

Шлюб додає фізичної сили в літньому віці — дослідження

Тобі може бути цікаво:

Математика кохання: як знайти ідеального партнера й уникнути розлучення, використовуючи формули

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають