LVIV.COM

Що означають етикетки “біо”, “еко”, “органік” і чи справді ці продукти є натуральними

Що означають етикетки біо, еко, органік і чи справді ці продукти є натуральними

Тепер з етикеток продуктів виробники мають прибрати надписи біо-, еко-, натуральний, біологічний. Чому так сталось і де шукати натуральні продукти, підготувала Економічна правда.


Що відбувається?

У серпні 2018 року набув чинності Закон України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”.

Тепер органічним вважається лише продукт з написом “органічний продукт” та відповідним державним логотипом.

В Україні станом на 2016 рік має понад 410 тис. га площі сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Це менше 1% всіх земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Що означають етикетки біо, еко, органік і чи справді ці продукти є натуральними1

Чому купують органічне?

Продукти з позначкою “органік” покупці вважають більш натуральними, такими, які вирощували без хімічних добрив. Це гарно вписується в тренд на здоровий спосіб життя.

Часто українці вважають, що всі продукти, які вирощені на городі в селі, є супернатуральними. Але це не зовсім правда. Всі “домашні” продукти не пойшли перевірки і відповідної сертифікації, тому назвати їх справді органічними не можна.

Органічні добрива у вигляді гноївки – це теж нітрати, і їх неконтрольоване внесення може бути небезпечним. Крім того, на рослинах можуть розвиватися грибкові захворювання, які виробляють мікотоксини, шкідливі для людей та тварин.

І що тепер робити?

Аби вирощувати (і потім продавати) органічну продукцію потрібно подбати про живлення.

Для цього потрібно знайти доволі велику кількість гною. Враховуючи те, у якому стані знаходиться українське тваринництво, це може стати проблемою.

Існує думка, що падіння врожайності компенсується вартістю біологічних засобів захисту рослин та економією коштів на хімічних добривах.

Це не зовсім відповідає дійсності. Оскільки уся різниця у вартості захисту та живлення буде нівельована підвищенням витрати пального на проведення обприскування, ґрунтообробних робіт та збільшення зарплатні працівникам.

Сучасні фермери вміють рахувати гроші та вибирають і використовують з обережністю обмежені кількості продуктів захисту рослин, щоб зберегти рослини здоровими. Їх бізнес залежить від родючості землі та здоров’я рослин, тому фермери вкладають кошти у захист своїх культур.

Фермери не мають ніякого стимулу розпиляти більше, ніж того потребують посіви – надмірна кількість пестицидів може зашкодити рослинам і мати післядію на наступні роки. Крім того, в Україні агровиробники застосовують в два-три рази менше засобів захисту рослин, ніж у європейських країнах.

Це зумовлено в основному погодними умовами.

В Україні жорсткіші, морозніші зими, які впливають на зменшення кількості шкодочинних організмів.

То що з наклейками?

Органічна продукція, яка пройшла державну сертифікацію, має бути позначена наліпкою “органічний продукт”. Інші позначки в Україні є недійсними і незаконними.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають