LVIV.COM

Рішення про заборону абортів спровокувало нові протести у Польщі

Рішення про заборону абортів спровокувало нові протести у Польщі

Другий день поспіль у польський містах тривають протести проти рішення, яке майже повністю заборонило аборти в країні з 27 січня. Про це повідомляє Українська Правда.


Найбільша акція відбулась у Варшаві під будівлею Конституційного трибуналу, який і видав відповідну ухвалу. Там зібрались більше тисячі осіб. Деякі тримали плакати “Аборти без обмежень” та скандували “Думаю, відчуваю, вирішую”.

Організував протести  “Загальнопольський страйк жінок”. Його лідерка Марта Лемпарт вважає, що влада не може відібрати у польок їхні права.

Спершу учасники акції заблокували площу на Роздоріжжі, а потім підібрались ближче до будинку трибуналу. Будівлю останнього оточила поліція. Там протестувальники розлили червону фарбу, що символізує кров, та розкидали дитячих плюшевих ведмедиків.

Кілька маніфестанток потрапили на територію трибуналу та прикріпили на будинку плакат із символікою “Загальнопольського страйку жінок”, запаливши фаєри біля будинку. Їх одразу затримали силовики та повезли до відділків. Загалом, поліція забрала 3-5 осіб, зокрема одну із лідерок протестів Клементину Суханов.

На тлі затримань відбулись сутички із поліцією. Останні оточили мітингарок щільним кільцем і випускали з нього лише після перевірки особистих даних.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають