LVIV.COM

Пияцтво змінює ДНК — дослідження

Пияцтво змінює ДНК — дослідження

Співробітники Ратгерського університету (штат Нью-Джерсі, США) в дослідженні, результати якого опубліковані в журналі Alcoholism: Clinical & Experimental Research, дійшли до висновку, що пияцтво може викликати тривалі генетичні зміни, що призводять до ще більшого потягу до алкоголю.


«Ми з’ясували, що у людей, які багато п’ють, ДНК може змінюватися таким чином, що їхній потяг до алкоголю ставатиме ще сильнішим. Результати нашої роботи можуть пояснити, чому залежність від алкоголізму є такою сильною, й одного разу внесуть свій вклад в розробку нових способів лікування алкоголізму або заходів щодо запобігання розвитку залежності», – розповідає старший автор дослідження професор Діпак Саркар (Dipak K. Sarkar).

Вчені з Медичної школи Ратгерса і Єльського університету зосередились на двох генах, що беруть участь в контролі поведінки алкоголіків: PER2, який впливає на біологічний годинник організму, і POMC, який регулює нашу систему реагування на стрес.

Порівнюючи групи помірних, середніх і важких випадків пияцтва, дослідники виявили, що ці два гени змінювалися у двох останніх варіантах, що стало результатом процесу модифікації генів під впливом алкоголю, відомого як метилювання. Пияцтво й алкоголізм також показали зниження експресії генів. Вчені виявили, що ці зміни посилюються зі збільшенням споживання алкоголю.

В ході іншого експерименту піддослідні переглядали різні зображення: пов’язані зі стресом, алкоголем або звичайні картинки. Їм також показували контейнери з пивом, яке вони згодом спробували, – так вчені оцінювали їхнє прагнення до випивки. В результаті дослідники переконалися, що викликані алкоголем зміни в генах людей, які п’ють, були пов’язані з великою тягою до спиртного.

За словами Саркар, отримані результати можуть допомогти дослідникам визначити біомаркери, які могли б передбачити ризик для людини від середнього чи сильного пияцтва.

Джерело: Naked Science
Пияцтво змінює ДНК — дослідження

Тобі може бути цікаво:

Вчені розповіли про вплив ЛСД на мозок людини

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають