LVIV.COM

Противники ГМО думають, що знають все (а ти? пройди тест на наукову грамотність)

Противники ГМО думають, що знають все (а ти? пройди тест на наукову грамотність)

Найбільш затяті противники ГМО виявилися самовпевненими невігласами, згідно з дослідженням вчених, опублікованому в Nature Human Behaviour.


Найбільш затяті противники генетично модифікованих організмів вважають, що краще за всіх обізнані в питаннях про сучасний стан справ з ГМО, та насправді найгірше за всі інші категорії респондентів розуміються на науці, зокрема й генетиці.

Безпека ГМ-сортів сільськогосподарських культур підтверджена численними дослідженнями: продукти з таких культур не тільки не не несуть ніякої шкоди, а й можуть бути корисними для людини.

Тобі може бути цікаво:

Дріжджі vs. Паркінсона: як львівські науковці шукають ліки

Дріжджі vs. Паркінсона: як львівські науковці шукають лікиГрупа науковців з бізнес-школи університету Лідса на чолі з Філом Фернбахом вирішили з’ясувати, як ставлення людей до ГМО може бути пов’язано з рівнем знань з цієї проблеми й провели кілька репрезентативних опитувань в США, Франції та Німеччині.

З’ясувалося, що респонденти з найбільш негативним ставленням оцінювали свої знання дуже високо й в той же час значно гірше відповідали на питання простого тесту на наукову грамотність:

Таке явище називають ефектом Даннінґа — Крюґера. Це когнітивне упередження, яке полягає в тому, що люди з низькою кваліфікацією роблять помилкові висновки та невдалі рішення, але їхня некомпетентність не дозволяє це усвідомити. Через це вони можуть страждати на уявну зверхність щодо інших, вважаючи свої здібності вищими за пересічні.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають