LVIV.COM

Програміст з Києва створив інтерактивну карту з адресами всіх працівників ІТ-галузі

Програміст з Києва створив інтерактивну карту з адресами всіх працівників ІТ-галузі

Киянин Павло Василенко створив інтерактивний сервіс “Де програміст”. Завдяки цій карті можна дізнатись, де живе спеціаліст, який тобі потрібен, пише AIN. 


Що це за сервіс?

Сервіс “Де програміст” – це інтерактивна карта, на якій є всі житлові будинки, де мешкають працівники ІТ-галузі. Завдяки цій карті ти в один клік можеш побачити, скільки програмістів живе в тому чи іншому будинку та дізнатись їхні імена і номери квартир. Сервіс підтягує дані з відкритого державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських організацій.

Хочеш побачити інформацію про людину – просто вибираєш точку на карті і клацаєш по ній.

Програміст з Києва створив інтерактивну карту з даними всіх працівників ІТ-галузі1

В чому проблема?

Дані держреєстру відкриті і користуватись ними можуть всі. На сайті Мін’юсту йдеться, що відкриті дані “будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, в тому числі в комерційних цілях, в поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту”. Але багатьом спеціалістам, які знайшли себе на цій карті, не сподобалось, що інформація про них є публічною.

Сам розробник у своїй роботі не бачить нічого поганого – стверджує, що зробив карту заради експерименту. Хотів спробувати себе у візуалізації даних і заодно привернути увагу колег до того, що інформація про них доступна широкому загалу. Видаляти карту він не збирається.

Юристи теж стверджують, що розробник нічого незаконного не зробив, тому обурені програмісти не мають що йому пред’явити.

Поки що сайт не працює – діє обмеження картографічного сервісу Mapbox, на якому зробили карту.

Як розробник знайшов дані про працівників ІТ?

Програмісти відбираються за КВЕД 62. ** – з розділу “Комп’ютерне програмування, консультації і пов’язана з ними діяльність”. Та деякі користувачі, у яких немає таких КВЕД, також чомусь потрапили на карту. Можливо, вона також підтягує суміжні розділи, такі як “Надання інформаційних послуг”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають