LVIV.COM

Половина українців не готова вакцинуватися від Covid-19 навіть безкоштовно: опитування

Половина українців не готова вакцинуватися від Covid-19 навіть безкоштовно: опитування

Підтримка безкоштовної вакцинації у динаміці впала (у листопаді безкоштовне щеплення підтримували 55%). Про це повідомляє Твоє Місто.


39% українців готові вакцинуватись від коронавірусу, якщо вакцина буде доступна в аптеках, а не готові – 56%.  Навіть якщо щеплення буде безкоштовним, готові вакцинуватись – 43%, а не готові – 52%. Про це свідчать результати опитування, яке проводила Соціологічна група “Рейтинг” протягом 14-16 січня.

Підтримка безкоштовної вакцинації у динаміці впала, бо у листопаді безкоштовне щеплення підтримували 55%. Натомість кількість людей, які готові прищепитися платною вакциною дещо зросла.  Противників вакцинації відносно більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, мешканців малих міст та тих, хто не боїться захворіти.

Крім того, запровадження локдауну з 8 по 24 січня 2021 року підтримують 51%, а протилежної думки – 46%. Підтримка цієї ініціативи серед населення знизилась, бо у грудні “за” були 56% людей. 40%  же вважають, що це запровадження карантину зменшить рівень захворюваності, а в грудні – 52%. 55% – протилежної думки. Навіть серед тих, хто підтримує локдаун, третина не вважає його ефективним. Більше висловлюються на користь цієї ініціативи старші, жінки та ті, хто боїться захворіти.

Опитування проводили серед 1 600 респондентів віком від 18 років і старших. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 становить не більше 2,4%. Опитування поводили методом опитування по телефону.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають