LVIV.COM

Поліетиленові пакети можуть виявитись найекологічнішими – дослідження

Поліетиленові пакети можуть виявитись найекологічнішими - дослідження

Якщо говорити про утилізацію, то поліетилелові пакети, попри всю їхню очевидну шкоду для довкілля, можуть бути в 40 разів більш екологічними, аніж паперові та у 20 000 разів – аніж тканинні.


Що відбувається?

Міністерство екології й харчування Данії провело дослідження й з’ясувало, що з поліетиленовими пакетами не все так однозначно.

З одного боку, пластик не розкладається, заповнює собою океани, шкодить морським тваринам і засмічує їжу. Однак, з огляду на інші фактори впливу на екологію, крім забруднення, паперові тканинні пакети можуть бути ще гіршими.

Відзначимо, що в дослідженні мова не йде про забруднення водних біомів – з цієї точки зору, пластикова тара все ще залишається найгіршою можливою альтернативою. У ньому аналізується вплив виробництва такої тари на клімат, озоновий шар, витрати води, забруднення повітря під час провадження і т.д.

Термін для позначення тонких пакетів, які використовуються для упаковки товарів у магазинах – пакети з поліетилену низької щільності (LDPE).

Якщо такі пакети використовуються ще хоча б раз в якості пакету для сміття перед спаленням (в дослідженні стверджується, що це – найоптимальніший спосіб від них позбавлятися, але не в домашніх умовах), їхній вплив на екологію видно на наступній таблиці. Тут наведено кількість повторних використань для паперових і тканинних пакетів, потрібну для того, щоб звести шкоду і витрати від їхнього виробництва до показників одного пакета LDPE.

Поліетиленові пакети можуть виявитись найекологічнішими - дослідження

Скорочення в таблиці означають наступне: PP – поліпропілен, woven PP – тканий поліпропілен, PET – поліетиленовий терефталат і т.д.

Видно, що для тканинних пакетів цей показник становить тисячі разів, при цьому, пакети з органічної бавовни навіть шкідливіші, ніж пакети зі звичайної тканини: 20 000 раз проти 7000. Це пояснюється, в тому числі, тим, що сумка з органічної бавовни вимагає на 30% витрачених ресурсів (наприклад, води), для вирощування матеріалу і виробництва. Тут же враховуються використання добрив і пестицидів (які в свою чергу, забруднюють воду). Крім цього, бавовняні сумки не переробляються, оскільки для цього майже не існує інфраструктури.

То якими пакетами користуватися?

«Найпростіша порада: що б не знаходилося у вас вдома на даний момент – стопка тканинних сумок чи купа пластикових пакетів – не викидайте їх. Використовуйте повторно, поки це можливо», – пише видання Quartz.

Джерело: ain.ua

Bro LVIV.COM
Читай також:

Ділися або не палися

Зараз читають