LVIV.COM

Почав діяти закон щодо протидії булінгу в закладах освіти

Почав діяти закон щодо протидії булінгу в закладах освіти

Суми штрафів за знущання починаються від 340 гривень, пише The Village Україна.


Що це за закон?

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)” набув чинності з 19 січня. Тепер за фізичне, моральне насильство або агресію штрафуватимуть. І каратимуть не тільки самих агресорів, а й тих, хто був свідком знущань, але приховав факт булінгу.

Що таке булінг?

Законопроект визначає “булінг” як “моральне або фізичне насильство, агресію у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення”.

 З булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Водночас, майже чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу, а близько 40% із тих дітей, хто зіткнулися з випадками булінгу, ніколи не розповідають про це своїм батькам.

У яких випадках і на скільки штрафуватимуть?

  • якщо одна особа познущалась з іншої вперше, то вона зобов’язана сплатити від двадцяти (340 гривень) до п’ятдесяти (850 гривень) неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Якщо ці дії вчинив неповнолітній від 14 до 16 років, штраф мають сплатити батьки;
  • за повторне цькування – збільшення суми штрафу (від ста (1700 гривень) до двохсот (3400 гривень) неоподаткованих мінімумів доходів громадян);
  • якщо педагог чи вихователь приховує факт булінгу, то його оштрафують на суму в розмірі від п’ятдесяти (850 гривень) до ста (1700 гривень) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають