LVIV.COM

Почав діяти новий закон про комунальні послуги – подивись, що змінилось

Почав діяти новий закон про комунальні послуги - подивись, що змінилось

Вводять пеню за несплату комуналки і дають можливість скаржитись на погані послуги, передає НВ.


Що за закон?

Закон “Про житлово комунальні послуги” від 09.11.2017 № 2189-VIII. Він запроваджує низку змін у стосунках між надавачами та споживачами компослуг. Почав діяти з 1 травня 2019 року.

Що нового?

  • за борги нараховуватимуть пеню – за кожен день прострочення платежу пеня становитиме 0,01%, або 3,65% за рік, але вона не може перевищити суми боргу. Пеню почнуть нараховувати з першого робочого дня, що йде за останнім днем граничного строку внесення плати. Та якщо тобі заборгували субсидії, пільги чи маєш довідку з роботи про затримку виплати заплати – пеню не нарахують.
  • якщо ти отримав попередження за несплату послуг і за 30 днів не погасив заборгованість, то послуги тобі відключать (крім електроенергії і газу);
  • тепер ти можеш вимагати відшкодування грошей за погану якість комунальних послуг. Для цього потрібно скласти акт-претензію разом з виконавцем послуг, його бланк можна знайти на сайті уряду. Акт має містити інформацію про те, в чому полягало ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальної послуги або послуги з управління багатоквартирним будинком, дату, коли це відбулось, а також іншу інформацію, що характеризує ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості.

Відтепер усі послуги надаються тільки на підставі договірних відносин. Договори можуть бути трьох видів: індивідуальний, колективний з управителем, колективний – від ОСББ. Зазначимо, що індивідуальний договір є найменш вигідним для споживача, оскільки передбачає сплату ним абонплати та обслуговування виконавцем мереж лише до входу в будинок, а не до квартири. Отже, у разі необхідності ремонту мереж в під’їзді, витрати ляжуть на споживача.

Водночас колективний договір передбачає обслуговування виконавцем мереж в будинку до входу в квартиру. Також тут немає абонплати. Таким чином стимулюється створення ОСББ та взяття на себе відповідальності.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають