LVIV.COM

Петиція про легалізацію медичної марихуани набрала 25 тисяч підписів

Петиція про легалізацію медичної марихуани набрала 25 тисяч підписів

Тепер петицію повинен розглянути комітет парламенту, пише hromadske.


Що відбувається?

В Україні на порталі Верховної Ради 30 січня 2019 року зареєстрували і оприлюднили петицію “Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини – захистити конституційні права громадян”. Автор – Шабас Геннадій.

У тексті петиції йдеться, що потрібно законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з канабісу при лікуванні хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги під час СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу та багатьох інших важких хвороб.

Парламентарів закликали шляхом зміни законодавства створити належні умови для повноцінного застосування рослин у медичній та науковій діяльності, в тому числі з метою розробки, клінічних досліджень та державної реєстрації лікарських засобів чи протоколів лікування, що передбачають використання продуктів з вмістом канабіноїдів.

Також петицією вимагається врегулювати питання легального обігу продуктів, що містять канабіноїди, в тому числі хворими особами.

Хто підтримав?

Підписантами петиції виступили низка українських правозахисних громадських організацій, зокрема, “Українська Асоціація Медичного Канабісу”, БФ “Діти з гемофілією”, БФ “Пацієнти України” та інші.

Петиція до Верховної Ради набрала необхідну кількість голосів для її розгляду комітетом парламенту.

Легалізацію медичної марихуани також підтримала очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають