LVIV.COM

Перепланувати квартиру тепер можна без дозволів

Перепланувати квартиру тепер можна без дозволів

Кабмін розширив перелік будівельних робіт, які не потребують документів для їх виконання, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду. Перепланування можна робити не тільки в приватних будинках, але і в квартирах багатоквартирних будинків.


“Минулого року Мінрегіон розробив перелік нескладних будівельних робіт, які можуть виконуватися без отримання дозволу на проведення робіт і не вимагають введення в експлуатацію. Це значно спростило можливість облаштовувати, наприклад, пандуси та інші засоби доступності або замінювати блоки балконів, вікон, дверей”, – заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

“У цьому році ми ініціювали розширення цього переліку. Зокрема, якщо раніше для перепланування квартири обов’язково потрібно було отримувати дозвіл ДАБІ, то тепер такі роботи, якщо немає втручання в несучі конструкції, не вимагають цих документів”, – додав він.

Як роботи тепер не потребують дозволів?

  • переобладнання та перепланування житлового приміщення, перенесення стін в своїй квартирі (раніше потрібно було отримувати дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України, чекати на нього 3-6 місяців);
  • перепланування або переоснащення (без втручання в огороджувальні та тримальні конструкції) торговельних залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів, та інших об’єктів, що за класом наслідків належать до СС2 та СС3.

Такі зміни можна робити без дозволу лише у випадку, коли немає втручання в несучі конструкції або інженерні системи загального користування.

Перепланувати квартиру тепер можна без дозволів

Також уряд дозволив утеплювати будинки без додаткових дозволів

Раніше, для утеплення будинків порібно було отримати дозволи від співласників будинку та звернутися до ЖКГ або ОСББ.

Міністр регіонального розвитку переконаний, що Закон «Про енергетичну ефективність будівель» спрямований на збільшення попиту на термомодернізацію приватних будинків в Україні.

«Наступного року це сприятиме збільшенню попиту населення на термомодернізацію будівель. І особливо це стосується багатоквартирних житлових будинків. Чим комплекснішою буде термомодернізація будинку, тим більшою буде державна підтримка», – каже міністр.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають