LVIV.COM

Нові ліки від діабету: вчені вперше виростили кровоносні судини

Нові ліки від діабету: вчені вперше виростили кровоносні судини

Для того, щоб боротися з такими хворобами як діабет чи хвороба Альцгеймера, вчені зімітували “діабетичне середовище” у чашці Петрі й виростили кровоносні судини.


Вчені з університету Британської Колумбії вперше виростили кровоносні судини людини зі стовбурових клітин в чашці Петрі. Крім того, вони з’ясували чи їх можна вирощувати всередині істот інших видів. Про це йдеться в результатах досліджень, опублікованих вченими.

Зазвичай судини у діабетиків з часом забиваються і перешкоджають ефективній доставці кисню та інших поживних речовин до органів. Вчені створили штучну систему судин людини, яка практично ідентична оригіналу і може доставляти кров по всьому тілу. Там, у чашці Петрі, вони зімітували «діабетичне середовище».

Дослідники виявили, що на судинах з’явилися потовщення, що разюче нагадують деформацію базальної мембрани при реальному діабеті. Їм залишалося лише знайти спосіб запобігти цьому потовщенню, і після ряду тестів їм це вдалося: ним виявився інгібітор ферменту γ-секретази. Тоді вони пересадили їх живим мишам. Клітини перетворилися в діючі кровоносні судини. Це означає, що їх можна буде вирощувати в інших видах.

Таким чином, на думку вчених, можна вивчити і зцілити безліч захворювань, від хвороби Альцгеймера і серцево-судинних захворювань до деяких видів раку.

Тобі може бути цікаво:

5 препаратів, що здійснили революцію в 2018-му

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають