LVIV.COM

Навіщо НБУ переведе рахунки всіх клієнтів банків на стандарт IBAN

Навіщо НБУ переведе рахунки всіх клієнтів банків на стандарт IBAN

Нацбанк України у 2019 році введе міжнародний номер банківського рахунку International Bank Account Number (IBAN). Це означає, що рахунки клієнтів всіх українських банків змінять формат і крім власне номера рахунка там тепер міститиметься код країни і код банку. 


Що таке IBAN?

IBAN – це стандартна система банківського рахунку в країнах ЄС. Кожна країна самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN за стандартом ISO 13616. Для України IBAN буде складатися з 29 букв і цифр:

  • перші 10 знаків – це код країни, великі червоні літери і код банку,
  • останні 19 – номер рахунку клієнта банку.

“У результаті запровадження IBAN за першими двома літерам одразу можливо розпізнати країну учасника розрахунку (UA – Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на його коректність”, – йдеться на сайті регулятора.

Банки зможуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN з 1 квітня 2019 року, а вже існуючі рахунки змінювати відповідно до нового стандарту з 1 квітня до 31 жовтня 2019 року. З 1 квітня до 31 жовтня клієнти в реквізитах рахунків зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер в стандарті IBAN.

Використання IBAN стане обов’язковим для всіх клієнтів банків для переказу коштів як в гривні, так і у валюті.

Що дасть введення IBAN?

Це, на думку експертів НБУ, дасть клієнтам банків можливість:

  •  зручно та просто ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;
  • уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
  • швидше здійснювати перекази та отримувати кошти.
  • в майбутньому використання IBAN також дасть можливість застосовувати QR-коди з інформацією про нього, що спростить оплату рахунків і обмін платіжною інформацією.

В НБУ відзначають, що використання IBAN скоротить банківські реквізити і завдяки цьому оформляти розрахункові документи стане простіше.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають