LVIV.COM

NASA розслідує перший в історії злочин у космосі

NASA розслідує перший в історії злочин у космосі

NASA розслідує заяву про астронавтку Енн Макклейн, яка отримала доступ з Міжнародної космічної станції до банківського рахунку своєї колишньої лесбійської партнерки. Це може стати першим випадком злочину в космосі, пише BBC.


Що трапилось?

Колишня партнерка космонавтки Саммер Ворден подала скаргу до Федеральної торгової комісії США. Тим часом, Енн Макклейн підтверджує, що заходила до облікового запису з МКС, але заперечує правопорушення. Вони нібито лише переконалась у тому, що фінанси родини були в порядку: чи вистачало грошей для сплати рахунків і догляду за сином Саммер Ворден, якого вони виховували разом. Жінки одружилися 2014 року, а в 2018-му розлучились.

Енн Макклейн закінчила престижну військову академію у Вест-Пойнті та брала участь у бойових діях в Іраку і має бойові вильоти тривалістю понад 800 годин. Вона пройшла спеціальну підготовку як пілот-випробувач, 2013 року її обрали для роботи в НАСА, де вона провела шість місяців на борту МКС і мала брати участь у першій в історії жіночій космічній місії. Але в останню хвилину політ скасували через відсутність необхідного скафандра.

Як закон працює в космосі?

Юридичні домовленості, узгоджені п’ятьма державами, що володіють космічною станцією – США, Росією, Європою, Японією і Канадою, – передбачають, що люди і майно в космосі є частиною національного законодавства.

Тому, відповідно якщо громадянин Канади вчинить “космічний злочин”, його судитимуть за канадським законодавством, а громадянина Росії – за російським. Європу вважають єдиною державою в рамках космічного права. Будь-яка європейська держава може поширити дію своїх національних законів і норм на європейське обладнання та персонал у космосі.

Космічне право також містить положення про екстрадицію на Землю, якщо одна країна захоче притягнути до відповідальності громадянина іншої країни за провину в космосі.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають