LVIV.COM

NASA опублікувало останній знімок телескопа “Кеплер”

NASA опублікувало останній знімок телескопа Кеплер

У жовтні минулого року “Кеплер” припинив свою наукову діяльність. NASA опублікувало останній знімок, зроблений телескопом.


NASA опублікувало останній знімок телескопа "Кеплер"“Кеплер” запустили 6 березня 2009 року. Його основним завданням був пошук екзопланет методом транзитної фотометрії. За перші три роки роботи апарат виявив понад три з половиною тисяч кандидатів в екзопланети, причому більшість з них переважали Землю за розміром менш ніж втричі. У 2013 році через поломки гіроскопа робота «Кеплера» була припинена, проте потім інженерам вдалося відновити орієнтацію телескопа, використовуючи сонячне випромінювання, і в 2014 році почалася нова місія К2. У березні 2018 команда місії повідомила, що запаси палива на борту телескопа добігають кінця. Без палива обсерваторія не зможе коригувати свою орієнтацію в просторі. 29 серпня «Кеплер» почав свою 19-ту спостережну кампанію, однак 30 жовтня NASA прийняло рішення офіційно припинити роботу обсерваторії через часті поломки й пересохлі запаси палива. Усього “Кеплер” відкрив понад 2600 екзопланет.

NASA опублікувало останній знімок телескопа "Кеплер"

NASA/Ames Research Center

Свій останній знімок телескоп зробив 25 вересня 2018 року, на ньому видно ділянку неба в сузір’ї Водолія. Деякими з цілей телескопа на той момент були: знаменита планетна система TRAPPIST-1, зірка GJ 9827, на орбіті навколо якої знаходиться екзопланета, придатна для проведення спостережень з вивчення її атмосфери, і зірка К2-138, навколо якої обертається шість планет з розмірами від землі до Нептуна. Це була перша подібна система, відкрита в рамках громадянської науки. Чорні проміжки в центрі та вздовж верхньої частини зображення є результатом минулих відмов деяких елементів ПЗС-матриці камери телескопа. Повністю збір наукових даних «Кеплером» припинився лише через кілька годин після того, як отримали останнє зображення.

Тобі може бути цікаво:

На якій відстані одна до одної можуть бути дві інопланетні цивілізації?

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають