LVIV.COM

Найближчою планетою до Землі зненацька виявився Меркурій

Найближчою планетою до Землі зненацька виявився Меркурій

Здоровий глузд підказує, що найближчою планетою до Землі мав би бути Марс або Венера. Проте дослідження, опубліковане в Physics Today показує, що це не так.


Нове дослідження, опубліковане в Physics Today, наочно демонструє, що більше половини свого циклу Венера – зовсім не найближча планета до Землі. А найближчим до нас є Меркурій!

В рамках дослідження вчені підрахували голі цифри й з’ясували, що в середньому саме Меркурій є найближчою планетою не тільки до Землі, але і до всіх інших планетах Сонячної системи! За допомогою комп’ютерної симуляції астрономи оцінили те, як протягом тисяч років обертається навколо Сонця кожна окрема планета, при цьому не забуваючи вимірювати відстань між ними. Потім дослідники просто усереднили значення, тим самим отримавши досить достовірну карту планетарних «зустрічей».

Дивно, але найчастіше сусідом тієї чи іншої планети був саме Меркурій. Так, іноді інші планети підходили один до одного набагато ближче, але зближення це було недовгим. Та ж Венера хоч і зближується із Землею на рекордно близьку дистанцію, більшу частину свого часу проводить по той бік Сонця, далеко від нас. Такий незвичайний спосіб визначення «сусідів» в історичній перспективі покращує наше бачення глобальної картини складної зоряної системи і допомагає зрозуміти наше справжнє місце серед безкрайніх просторів космосу.

Джерело: ПМ

Bro LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають