LVIV.COM

На Сихові пройшов марш за безпеку жінок “Поверни собі ніч”

На Сихові пройшов марш за безпеку жінок Поверни собі ніч

На марш прийшли близько 40 учасниць.


Що відбулось?

У Львові 27 листопада відбувся вечірній марш “Поверни собі ніч”. Його мета – актуалізувати проблему небезпеки у місті для жінок та дівчат в темний час доби. Акцію організували активістки ГО “Феміністична майстерня”, Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” та Центру “Жіночі перспективи”. 

На Сихові пройшов марш за безпеку жінок "Поверни собі ніч"

 Вечірній марш відбувся на Сихові. Вибір локації організатори пояснюють тим, що це великий спальний район, куди багато жінок та дівчат повертаються з роботи, навчання, проводять дозвілля. В той самий час, увага влади та поліції частіше зосереджена на безпеці в центральній частині міста.

На Сихові пройшов марш за безпеку жінок "Поверни собі ніч"

 Ярина Дегтяр, менеджерка з комунікації Центру “Жіночі перспективи” зазначила: “Чому ми говоримо саме про жінок? Тому що ми маємо справу з гендернозумовленим насильством. Це насильство, яке вчиняють чоловіки щодо жінок. Бо саме чоловіки — це та група, яка переважно чинить будь-яке насильство. Більшість зґвалтувань, сексуального насильства, сексуальних домагань та домашнього насильства вчиняють саме чоловіки щодо жінок. Це все відбувається тому, що дискримінація жінок, гендерна роль “слабкої” статі роблять нас групою, вразливішою до насильства.”

На Сихові пройшов марш за безпеку жінок "Поверни собі ніч"

Про що говорили?

 Учасниці проголосили своє право безпечно пересуватись містом в будь-який час доби та наполягли на розробці дієвих механізмів захисту жінок від фізичного та сексуального насильства в темний час доби.

Активістки закликали моніторити ситуацію нападів на вулицях, проводити навчальні заходи для поліції, реорганізовувати деякі маршрути громадського транспорту, проводити експертизу нових будівництв з точки зору безпеки і т.д. 

На Сихові пройшов марш за безпеку жінок "Поверни собі ніч"

 Також учасниці вимагали ратифікувати Конвенцію Міжнародної організації праці 190. У документі передбачено обширне визначення понять “гендернозумовлене насильство” і “світ праці” та надає рекомендації щодо безпеки працівниць дорогою на/з роботи.

На Сихові пройшов марш за безпеку жінок "Поверни собі ніч"

Це вже другий марш “Поверни собі ніч” у Львові. Перший відбувся в центрі міста в 2015 році. 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають