LVIV.COM

На орбіті сусідньої зорі знайшли органіку

На орбіті сусідньої зорі знайшли органіку

В протопланетному диску молодої зорі в напрямку сузір’я Оріона астрономи зуміли розгледіти кілька складних органічних молекул – повідомляє Nature Astronomy.


Нещодавно відкрита зоря, що знаходиться всього за 1300 світлових років від нас, отримала назву V883 Ori. Вона поступово збільшується в розмірах, розтоплюючи «снігову лінію» – область навколо світила, що складається з космічного льоду. Зазвичай лінія снігу знаходиться дуже близько до зірки, і її світіння заважає детально розглянути такі утворення. Унікальність крижаного пояса V883 Ori полягає в тому, що він в 10 разів далі від зірки, ніж повинен бути – земні телескопи можуть вивчати лід без будь-яких ускладнень.

Завдяки цьому, вчені змогли виявити в космосі п’ять складних органічних молекул: метанол, ацетальдегід, метилформіат, ацетонітрил і ацетон. Ацетон з’явився в цьому списку вперше – раніше астрономи не знаходили його у відкладеннях космічного льоду.

Інтерес до космічної органіки у астрономів очевидний: ці молекули можуть розповісти нам не лише про таємниці далекого космосу, а й про походження земного життя.

Тобі може бути цікаво:

Sci-bro: То чи існує життя на Марсі?

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають