LVIV.COM

На Львівщині школярів масово вакцинуватимуть від кору

На Львівщині школярів масово вакцинуватимуть від кору

Школярів, які не мають щеплень, вакцинуватимуть лікарі із спеціальних мобільних бригад, пише ZIK.


Що відбувається?

У Львівські області найвищі показники захворюваності на кір у всій Україні. За 2018 рік хворобу перенесли 11 873 мешканці.

Тому 3 січня у Львові засідала Державна комісія з надзвичайних ситуацій. На засіданні вирішили провести масову довакцинацію у школах.

Як відбуватиметься довакцинація?

Львівщиною два тижні у середині лютого їздитимуть мобільні бригади, які робитимуть щеплення дітям просто у школах. Для цього мають зробити тимчасові пункти щеплень. Над втіленням всього проекту працює Міністерство охорони здоров’я, ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Також перед початком довакцинації проведуть комунікаційну кампанію – так батькам, медпрацівникам та працівникам освіти пояснять, навіщо потрібно робити щеплення дітям, як перевірити якість вакцини і як дотримуватись умов щеплення. Також роз’яснювальні матеріали розсилатимуть поштою та просять вчителів говорити про це під час батьківських зборів.

Щоб дитині зробити щеплення, обов’язково має бути письмова згода батьків або опікунів. У МОЗ нагадують, що не щепленим дітям відвідувати школи та дитсадки заборонено.

Перед вакцинацією лікар має провести загальний огляд дитини та поміряти температуру.

Також батьки можуть попросити свого сімейного лікаря, щоб він зробив щеплення дитини. У медзакладі це можна зробити в будь-який день.

Для щеплення від кору в Україні застосовують дві вакцини: бельгійську та американську. У МОЗ запевняють, що препаратів є досить, вистарчить для всіх.

Зараз на Львівщині є 52 тисячі доз вакцини. Втім у разі потреби МОЗ готове подвоїти кількість.

Окрім того, відповідно до сьогоднішнього рішення комісії з надзвичайних ситуацій, усю вакцину, яка вже є в області, додатково перевірять на відповідність умовам зберігання та якість.

Також у МОЗ заявили, що готові проігнорувати випадки, коли батьки робили дітям фальшиві довідки про вакцинацію, але тепер вирішили справді зробити їм щеплення. Таких дітей також вакцинуватимуть на рівні з іншими.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають