LVIV.COM

МОЗ заборонило дітям без щеплень ходити у дитсадки та школи

МОЗ заборонило дітям без щеплень ходити у дитсадки та школи

Про заборону МОЗ нагадало головам всіх облдержадміністрацій – чиновникам надіслали листи з проханням прослідкувати за вакцинацією дітей відповідно до вимог ВООЗ.


Що відбувається?

Як нагадує МОЗ, ходити до школи чи в дитсадок можуть тільки діти, які мають щеплення за календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”).

Якщо в дитини є протипоказання – лікар має видати їй відповідну довідку. І потім рішення про те, чи пускати таких дітей у навчальні заклади, приймає комісія лікарів  лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад , у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

МОЗ нагадує, що зараз в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені згідно з календарем щеплень. .

Якщо дитина пропустила вакцинацію за календарем, МОЗ радить звернутися до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Що таке бізнес-акселератор і для чого він твоєму стартапу
Твій Бро LVIV.COM

Ділись, Бро

Зараз читають