LVIV.COM

Матюки – нафіг: у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт

Матюки - нафіг: у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт

2 липня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про очищення української мови від матюків – “Про протидію лихослів’ю”. Про це повідомляє Українська правда.


Знаю, бро, ти хочеш зробити «харк птьху» в екран смартфону і добряче виматюкатися. Але ти уяви, що відчуває зараз Лесь Подерв’янський? Ага, непозбувну бентегу, відгадав/ла.

Авторкою законодавчої ініціативи №10414  “про дематюкацію мови” виступила народна депутатка Ольга Богомолець. Вона аргументує це тим, що українці ніколи не матюкалися (харк птьху!):

“Для України характерний абсолютно інший пантеїстичний вимір лайки. Давайте повертатися. Хочете лаятись – лайтесь українською”, – сказала Богомолець.

На запитання журналістів, як саме, вона відповіла: “Бодай би тебе когут копнув”

Тому цей проєкт адресований публічним особам:

“Цей закон виключно про публічних осіб. Про публічний простір і про засоби масової інформації. В цьому законі пропонується дати визначення лихослів’ю, визначення алфавітного порядку тих слів, які не можна вживати в публічному просторі публічним особам. Спеціальна компонента має бути щодо ЗМІ та Інтернету. Дуже часто одну літеру замінюють певними значками. Від цього значення слова не змінюється, а просто начебто його немає, але всі знають про що мова”, – сказала Ольга Богомолець.

Законопроєкт передбачає запровадження адміністративних штрафів для ЗМІ.

“Це 10% від ліцензійного збору за виплати по аудіо трансляції. Що стосується фізичних осіб, то це штрафи від 3 до 7 неоподаткованих мінімумів (54-99 грн), або виправні роботи із відрахуванням частини заробітку”, – сказала депутатка, додавши, що гроші від штрафів повинні йти в Український культурний фонд.

Цей проєкт аналізуватиме комітет із питань свободи слова й інформаційної політики. Текст законопроєкту на сайті парламенту наразі відсутній.
(Ой, лишенько!)

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають