LVIV.COM

Маєш ідеї – роби проект. Цього тижня стартує конкурс “Громадський бюджет 2019”

Маєш ідеї - роби проект. Цього тижня стартує конкурс Громадський бюджет 2019

Це можливість виправити в місті те, що мішає і доробити те, чого бракує. Заявки будуть приймати від 15 серпня до 15 вересня. Потім відбудеться голосування, повідомляє Tvoemisto.tv.


Хто може подавати проекти?

Автором проекту може бути будь-який мешканець Львова.

Основні вимоги:

  • треба бути старшим/ою 16 років;
  • народитись у Львові або навчатись/працювати чи мати нерухомість у місті.

Всі, хто підпадає під ці категорії, також можуть голосувати за проекти, які їм сподобаються.

Категорії проектів

Малі проекти – це проекти вуличного, квартального, районного значення. Тобто коли ти із сусідами хочеш нове подвір’я чи нормальний дитячий майданчик. Вартість їхньої реалізації має становити від 50 000 до  500 000 грн. На них виділяють 60 % загального обсягу громадського бюджету – по 10 % на район.

Великі проекти – це проекти міжрайонного, загальноміського значення. Це якщо ти мрієш, наприклад, про спільний музей двох районів Львова. Загальна вартість реалізації яких становить від 500 000 до 3 000 000 грн. На такі проекти виділяється решту 40 % загального обсягу громадського бюджету.

Є новинка – з’явились ще категорії поділу проектів. Тепер додали “Освітні проекти” – це ті, які стосуються приміщень або територій шкіл, ДНЗ, ПТУ, університетів. Ініціативи, які не стосуються всього вищеперерахованого, ідуть в катергорію “Інші проекти”. Ця категорія має становити не менше 40 % від загальної кількості проектів-переможців у поточному році.

Як податись?

Проекти можна подати на веб-сайті громадського бюджету або через ЦНАПи. Один автор може подати один великий та один малий проект. Для цього потрібно 25 підписів львів’ян для малих проектів та 50 – для великих.

Основні вимоги до проекту:

  • проекти можливо реалізувати протягом одного бюджетного року;
  • вони повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури міста, а земля чи приміщення на яких вони будуть реалізовані повинні бути у власності територіальної громади Львова та не бути в оренді в третіх осіб;
  • проекти не повинні передбачати поточні чи капітальні ремонти, окрім випадків закупівлі обладнання, але не більше 50% від загального кошторису;
  • ремонт чи реконструкція спортивних чи дитячих майданчиків має здійснюватися відповідно до схеми їх розміщення у місті.

Що далі?

Після того, як ти зареєстрував свій проект, його три тижні перевіряють – чи справді твою пропозицію треба втілити, і чи дійсно та робота саме стільки коштує. Якщо все ок – проект допускають до голосування. Воно триває з 1 до 15 листопада 2018 року. одна особа може проголосувати за один малий і за один великий проект.  Проголосувати можна на сайті або в ЦНАПі.

Переможцями стають ті проекти, які набрали найбільшу кількість голосів. Потім проекти-переможці повинні затвердити дві депутатські комісії. Якщо кілька проектів набирають однакову кількість голосів, то пріоритетними вважаються ті, які потребують менший обсяг фінансування.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають