LVIV.COM

Львівська ІТ-компанія SoftServe на вул. Садовій тестує розумну систему паркування

Львівська ІТ-компанія SoftServe на вул. Садовій тестує розумну систему паркування

Поки бета-версію тестують біля офісу компанії, а на перспективу хочуть обладнати ще три паркінги у центрі міста, пише ZAXID.NET.


Що це за система?

Розумна система паркування працює на базі машинного навчання. Розробка SoftServe особлива тим, що їй для функціонування не треба купи сенсорів та кілометрів кабелів – досить кількох недорогих зовнішніх відеокамер. Тому ця система зручна для використання на парковках відкритого типу.

Львівська ІТ-компанія SoftServe на вул. Садовій тестує розумну систему паркування1

Як це працює?

Камери знімають парковку, система аналізує отримані зображення, визначає, чи є вільні паркомісця і де вони знаходяться. Після обробки інформація виводиться на дисплей твого смартфону (через додаток) та на табло при в’їзді – і так ти бачиш, чи є де припаркуватись.

Львівська ІТ-компанія SoftServe на вул. Садовій тестує розумну систему паркування1

Система постійно навчається розпізнавати автомобілі і вільні паркомісця при різному освітленні та погодних умовах. Також розробники зараз працюють також над “розумними воротами”, які будуть автоматично відкриватися після розпізнавання номерних знаків автомобіля.

Найближчим часом такими системами планують обладнати три паркінги у центрі Львова – на пл. Міцкевича, просп. Шевченка та вул. Словацького.

У подальших планах ініціативи — розробити мобільний додаток для львів’ян з функціями навігації до найближчого вільного паркувального місця та зручної безготівкової оплати за парковку авто.

Інформація про наявність вільних паркомісць оновлюватиметься в режимі реального часу. Доступ водіїв до інформації про вільні паркомісця дозволить частково розвантажити трафік у центральній частині міста, адже як свідчать дослідження, близько 30% всього трафіку в центральній частині мегаполісів складають автомобілі, які шукають вільне місце для паркування.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають