LVIV.COM

Львів’янка, якій намагались заборонити стати пожежницею через стать, склала перші тести

Львів'янка, якій намагались заборонити стати пожежницею через стать, склала перші тести

33-річна львів’янка, що хоче стати пожежницею, склала перші тести. Попереду – медкомісія та нормативи з фізпідготовки.


Що сталось?

Львів’янка Юлія Яригіна за освітою бухгалтерка, виховує двох доньок. Чотири роки тому вона переїхала до Львова з Краматорська, а зараз працює продавчинею в інтернет-магазині. Побачивши рекламу у соцмережах, вона вирішила змінити спеціальність та стати першою пожежницею у Львові. Подала заявку, втім, їй передзвонили та відмовили – мовляв, жінок не беремо.

Коли Юлія уточнила, чому жінки не підходять, то їй відповіли, що в них “не облаштовані казарми і спальні місця”. І взагалі, у Львівській області такого не практикують.

Така ситуація не влаштувала жінку. Вона вона написала листа на електронку ДСНС із проханням обґрунтувати відмову працевлаштувати через стать. Наступного дня отримала офіційну відповідь, де їй пояснили: “Працевлаштування на посаду пожежного рятувальника забороняється Міністерством охорони здоров’я від 29/12/1993 “Про затвердження переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок”.

Львів'янка, якій намагались заборонити стати пожежницею через стать, склала перші тести

Однак, цей наказ скасували ще рік тому, адже він суперечить національному законодавству, вимогам законодавства ЄС та міжнародним зобов’язанням України з питань гендерної політики. Юлія ще раз звернулась із ДСНС і вказала на те, що така відповідь незаконна.

Після цього до неї передзвонили, вибачились за прикрий інцидент та запросили на зустріч. Начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області особисто вибачився перед Юлею.

Львів'янка, якій намагались заборонити стати пожежницею через стать, склала перші тести

Що тепер?

Жінку запросили на співбесіду, вона вже пройшла психологічне оцінювання. Результати будуть відомі за кілька днів. Від них залежить, чи допустять майбутню рятувальницю до наступних випробувань.

“Я давно хотіла змінити фах. Тим паче це дуже благородна робота – рятувати когось, допомагати. Помилки трапляються, і я думаю, що в таких структурах їм зараз не дуже звично, що можуть звертатися і жінки”, – говорить Юлія.

Психологічний тест допомагає краще зрозуміти людину, її інтелектуальні здібності, слухомовну пам’ять, переключення уваги та схильність до ризику. Далі будуть фізичні нормативи, які покажуть, чи зможе Юлія за фізичними показниками стати пожежницею.

Ирьі може

На Львівщині у службі надзвичайних ситуацій працює 12% жінок, але на посаді рятувальниці – жодної.

“Я працюю вже 28 рік. Такого випадку ще не було, щоб на цю роботу претендувала жінка. В принципі ця робота пов’язала з більш фізичними навантаженнями і сюди також не всі хлопці попадають, щоб витримати ці фізичні навантаження”, – розповів керівник відділу психологічного забезпечення ДСНС.

То чи здатні жінки гасити пожежі?

Здатні. І це доводить інша українська пожежниця, Анастасія Клочко. Вона вже три місяці працює у пожежній частині в Черкасах. Їй цілком під силу розгортати десятикілограмові пожежні рукави, виламувати двері та різати метал гідравлічними ножицями:

“Коли людину затиснуло, то ми можемо її витягнути, деблокувати потерпілого. Я сильна жінка і спокійно піднімаю ножиці”.

Юлія хоче повторити успіх Анастасії і стати другою пожежницею в Україні. Попереду у неї медкомісія та нормативи з фізпідготовки. Якщо вона успішно пройде ці випробування ‒ її допустять до навчання.

Читай також:

Profогляд: пожежник-рятувальник. Хто знаходить цеглу в сумці в кінці робочої зміни?

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають