LVIV.COM

Львів біологічний, зоологічний, ботанічний: го на наукову прогулянку з вченими!

Львів біологічний, зоологічний, ботанічний: го на наукову прогулянку з вченими!

Цими вихідними (5-6 жовтня) у Львові організовують Науковий шпацер. Цьогорічна тема — традиції вивчення біології у Львові.


Що відбувається?

Науково-популярний журнал “Куншт” влаштовує прогулянки атмосферними місцями Львова, які розповідають про наукову історію міста: Зоологічний музей імені Бенедикта Дибовського, Ботанічний сад Львівського університету та Державний природознавчий музей.

З ким гулятимемо?

Бенедикт Дибовський — видатний зоолог із непересічною біографією. Потрапивши в заслання до Сибіру, він дослідив фауну величезних просторів російського Далекого Сходу — від Байкалу до Камчатки — і привіз згодом до Львова колекцію експонатів, що стали основою для реорганізованого Зоологічного музею, яким він завідував впродовж багатьох років.

За своє життя Дибовський описав понад 300 нових видів тварин, і частина зразків, за якими вид описано вперше, досі зберігаються в музейних фондах у Львові.

Світлина від Куншт.

Гіацинт Лобажевський — юрист, який вирішив стати ботаніком. Закінчивши спочатку навчання на правничому факультет у Львові, згодом поїхав до Відня здобувати другу освіту вже на природничому відділенні. Повернувшись, заклав для Львівського університету перший Ботанічний сад, яким завідував впродовж десяти років.

Світлина від Куншт.

Дослідники мамонта

Далекого 1907 року в селі Старуня під час видобутку “гірського воску” – озокериту – робітники несподівано натрапили на дивну знахідку. Це був мамонт. Шкура його збереглася настільки добре, що дослідникам, які приїхали, довелося збирати її по клаптях у селян, що розібрали її для господарських потреб. За місяць в тій самій шахті знайшли муміфікованого волохатого носорога. Знахідки такого рівня збереження зазвичай зустрічаються лише у вічній мерзлоті, тож старунські експонати по-справжньому унікальні. Зараз їх можна бачити на новій виставці Природознавчого музею “Льодовиковий період”.

Світлина від Куншт.

Шукай деталі на сторінці події у фейсбуці.

Квитки можна прибдати тут.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають