LVIV.COM

Київські каштани замінять платанами

Київські каштани замінять платанами

Каштани у Києві не витримують умов сучасного міста, тому їх вирішили замінити, пише “Вечірній Київ”.


Що відбувається?

Один із символів Києва – каштани, які висаджені вздовж доріг, не витримують сучасних умов міста. Рівень забруднення повітря, потепління клімату, розмноження шкідників та солі, якою посипають дороги взимку – це все руйнує дерева, вони хворіють. Рівень солі в алейних посадках у 10 разів перевищує допустиму норму.

Тому кияни вирішили замінити дерева на інші. За результатами голосування “Обери дерево для Хрещатика” більшість містян висловилися за платан. Він стійкий до хвороб, шкідників, загазованості, не потребує регулярного поливу та витримує низькі та високі температури повітря. А каштани продовжать висаджувати у парках та скверах.

Під час реконструкції Хрещатика, запланованої наступного року, “Київзеленбуд” рекомендуватиме “Київавтодору”, який є замовником робіт, продумати систему, за якої коріння платанів не піднімало б дорожнє покриття.

Попри дворічний мораторій на “омолоджувальну обрізку” дерев у Києві, “Київзеленбуд” продовжує обрізати дерева. Комунальники стверджують, що “Правила утримання зелених насаджень” дозволяють обрізати дерева “аж до самого пенька”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають