LVIV.COM

Куріння марихуани пов’язали з більш якісною спермою – дослідження

Куріння марихуани пов'язали з більш якісною спермою - дослідження

Чоловіки, які колись курили марихуану, мали вищу концентрацію сперматозоїдів та якіснішу сперму в порівнянні з чоловіками, які ніколи цим не займалися. До такого висновку прийшли співробітники Гарвардської медичної школи.


Куріння марихуани пов'язали з більш якісною спермою - дослідженняМедики з Гарвардського інституту громадського здоров’я та Гарвардської медичної школи під керівництвом Хорхе Чаварро (Jorge Chavarro) провели багаторічне дослідження, що тривало з 2000 по 2017 рік. У ньому брали участь 662 чоловіків (середній вік 36,3), що зверталися в Центр лікування безпліддя Массачусетської лікарні загального профілю. У них зібрали одну тисячу сто сорок три зразки сперми, а у половини (317 осіб) з них взяли кров на аналіз. Також всі чоловіки заповнили анкету, в якій вказували не тільки вік, освіту й етнічну приналежність, а й відповідали на питання, чи курили вони колись більше двох сигарет з марихуаною, як часто вони її курили і чи курять зараз.

Вчені знайшли кореляцію між курінням марихуани й показниками якості сперми – концентрацією та кількістю в ній сперматозоїдів. Як повідомляється в статті, опублікованій в Human Reproduction, у чоловіків, які курили помірну кількість марихуани, концентрація та кількість сперматозоїдів в спермі були вищою, ніж у тих, хто ніколи не її вживав. Також у курців був вищим рівень тестостерону в крові. На думку авторів дослідження, ці несподівані результати можуть пояснюватись тим, що помірні дози марихуани впливають на ендоканабіноїдну систему організму, яка регулює фертильність. Також можливо, що прямого впливу марихуани на якість сперми немає, а річ у тім, що люди з підвищеним рівнем тестостерону схильні до ризикованої поведінки – для виявлення причинно-наслідкового зв’язку потрібні додаткові дослідження.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають