LVIV.COM

“Хранителі кодів”: у Львові презентують проєкт про гуцульську сецесію та Івана Левинського

Хранителі кодів: у Львові презентують проєкт про гуцульську сецесію та Івана Левинського

Львівські митці запрошують на прем’єру проєкту “Хранителі кодів”, який розвивається за підтримки УКФ. 17 вересня пройде авангардний показ одягу, тканин та прикрас дизайнерки ZHEREBETSKA в колаборації з Tereza Barabash та Lychko Jewelry. 24 вересня — прем’єра однойменного художньо-документального фільму від WHATIF creative studio. В жовтні експозиція переїде у музей ткацтва та килимарства у Глинянах. 

 

Чому проєкт важливий?

Показ та стрічка привертають увагу до мистецтва Галичини ХІХ-ХХ століть, архітектурного стилю “гуцульська сецесія”, діяльності Івана Левинського та його бюро. Вони вперше перенесли культурний код Гуцульщини в місто через дерев’яні конструкції, шпичасті дашки, майоліку, скульптуру та метал.

Левинський був архітектором, педагогом, розробником, громадським діячем, власником фабрики та найпотужнішим підприємцем свого часу. У Львові він забезпечив роботою рекордну кількість людей.

Проєкт “Хранителі кодів” — це про поєднання української спадщини з європейською. Ми маємо не лише етнічно сільську історію, а й повноцінне місце в культурі світу“, — каже ювелір Данило Личко, який для проєкту створює серію прикрас.

"Хранителі кодів": у Львові презентують проєкт про гуцульську сецесію та Івана Левинського

“Важливо вивчати своє коріння, бути вдячним усьому, що зробило нас нами. Львівська архітектура дає відчуття свободи. Хочеться вбирати в себе всі форми та фактури, частіше дивитись у бік природи. У фільмі “Хранителі кодів” ми передаємо захват Левинським, його оточенням та пробуємо закохати глядача в гуцульську сецесію”, — розповідає co-owner What If Creative Studio Гала Козютинська.

"Хранителі кодів": у Львові презентують проєкт про гуцульську сецесію та Івана Левинського

В рамках проєкту львівські митці готують:

  • колекцію одягу, на 80% створену з повторно використаних матеріалів;
  • тканини за древнім українським методом;
  • прикраси, що повторюють орнаментику будинків Львова;
  • музичний супровід до фільму;
  • стрічку про бюро Івана Левинського, гуцульську сецесію та фешн.

Новини щодо розвитку проєкту автори публікують у своєму інстаграмі

Запрошення на прем’єри 17 та 24 вересня, 3 жовтня можна отримати після реєстрації.

 

Юля Татьяненко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають