LVIV.COM

Кактуси не врятують тебе від радіації комп’ютера

Кактуси не врятують тебе від радіації комп'ютера

Може, звісно, ти вже знаєш, та я все одно залишу це тут. Покажи своїй мамі, вуйкові і бабці: В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала новий міф. Кактуси насправді НЕ РЯТУЮТЬ від радіації. 


“Міф стверджує наступне: начебто кактуси – рослини, які краще зростають, поглинаючи радіоактивне випромінювання. Ніби саме воно в надмірній кількості надходить від монітора комп‘ютера та наносить велику шкоду здоров‘ю. А кактуси здатні його поглинати та якимось чином нівелювати цей шкідливий вплив. Як саме – науці невідомо. Адже не існує жодного наукового дослідження, яке б підтверджувало чи спростовувало цей міф. Науковці навіть не визнають це гіпотезою та достатньою підставою для проведення будь-якого дослідження.

Кактуси не врятують тебе від радіації комп'ютера

Достеменно історію появи цього міфу ніхто не знає. Але він живе дотепер, хоча першоджерело знайти практично неможливо.

Наша здатність не вірити в такі інформаційні вкиди – критичне мислення. Маємо намагатися використовувати логіку, а не емоції, зіставлення фактів, а не суб‘єктивні думки.

Перш за все, будьте уважними з людьми та матеріалами, які апелюють лише до емоцій та ваших почуттів. Найчастіше – це пастка. Її активно використовують популісти, в яких є “прості” рішення і відповіді на здавалось б усі питання. Критичне мислення – ваш імунітет від цього “вірусу”.

Щоб вберегтися від брехні варто пам‘ятати кілька її рис, які часто можна навіть помітити неозброєним оком.
Одна з них – це відсутність перевірених фактів та наявної конкретики. Ви їх не знайдете у неправдивій інформації, адже тут будуть відсутні деталі, конкретні прізвища, місця чи дати. Відповідно, інформацію не можна перевірити ніяким чином.
Дивні скріншоти, відсутність джерела інформації, закриті коментарі чи представлення думки лише однієї сторони – також можуть бути ознаками роботи фейк-мейкерів.

Будьте свідомі. Історія з кактусом – досить невинний приклад. Але схоже перекручування інформації, яка стає популярною, може бути використане для більш небезпечних для здоров’я та життя маніпуляцій.

Є лише один шлях не допустити це – критичне мислення.”

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають