LVIV.COM

Ізраїльські вчені обіцяють протягом року отримати повноцінні ліки від раку

Ізраїльські вчені обіцяють протягом року отримати повноцінні ліки від раку

Ізраїльські фармацевти з компанії Accelerated Evolution Biotechnologies (AEBi) заявили, що протягом року в них будуть «повноцінні ліки» від раку, які не лише дозволять позбутися від хвороби, а й зроблять це швидко, ефективно, дешево й практично без негативних побічних ефектів.


Ліки проти раку AEBi називатимуться MuTaTo, що означає «багатоцільовий токсин» (multi-target toxin). Він вражає ракові клітини відразу декількома пептидами – сполуками, що містять ланцюжки амінокислот, і саме ця багатопланова атака – запорука ефективності лікування.

Ізраїльські вчені працювали над системами націлювання токсинів, які б атакували ракові клітини. Досягти бажаного результату планують за допомогою коротких білкових фрагментів – пептидів. У 2018 році Нобелівську премію з хімії отримав американець Джордж Сміт, який ще в 1980-х розробив метод, за допомогою якого йому вдалося ефективно відібрати з величезного ряду білкових молекул ті, що мають хімічну спорідненість з потрібними рецепторами.

Ізраїльські фармацевти пішли далі: їхній метод базується на більш дрібних молекулах, мета яких не в тому, щоб знищити ракові клітини, а в тому, щоб показати до них шлях, після чого рак піддасться атаці токсинів. Як стверджують в AEBi, метод MuTaTo здатний знайти індивідуальний підхід до конкретного типу раку в кожного пацієнта.

Вчені врахували всі фактори, щоб захистити хід лікування від впливу мутацій: ракові клітини можуть видозмінюватися, виробляючи цільові рецептори. За словами генерального директора AEBi Ілана Морада (Ilan Morad), ймовірність наявності декількох мутацій, які могли б модифікувати всі цільові рецептори одночасно, різко зменшується зі збільшенням кількості використовуваних мішеней. Іншими словами, замість того, щоб атакувати по одному рецептору за раз, препарат атакуватиме по три рецептори за раз. Навіть рак не може мутувати в трьох рецепторах одночасно, запевняє Морад.

За словами CEO компанії, AEBi вже протестувала препарат від раку при придушенні зростання ракових клітин у мишей, взагалі не зачіпаючи здорові клітини тварин. Крім того, ізраїльські дослідники також завершили кілька випробувань in vitro (технологія виконання експериментів, коли досліди проводяться «в пробірці», тобто поза живим організмом) і незабаром розпочнуть клінічні випробування. На те, щоб перенести ліки з лабораторії на реальний ринок, може знадобитися від шести до семи років, навіть при тому, що виробники ліків вчасно отримають всі необхідні дозволи.

Однак, попри оптимізм ізраїльської компанії, стверджувати про відкриття довгоочікуваної вакцини як мінімум передчасно: автори наразі не представили жодних наукових робіт, на основі яких можна робити якісь висновки, а сама розробка, за їхніми словами, знаходиться лише на етапі патентування й початкових експериментів з мишами. Щодо строків подання заявки до відповідного органу та схвалення препарату лікарською колегією також нічого не говориться, а єдине, з чого можна робити хоч якісь висновки, – слова представників компанії, що після ряду випробувань, які будуть проводитися «протягом декількох років», терапія буде можлива лише «в деяких специфічних випадках».

Джерело: Naked Science

Тобі може бути цікаво:

5 препаратів, що здійснили революцію в 2018-му

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають