LVIV.COM

Які знання дав нам знімок чорної діри? 6 фактів

Які знання дав нам знімок чорної діри? 6 фактів

Ну, сфоткав ЕНТ (Event Horizon Telescope) чорну діру. Чули, знаємо, вся стрічка була в тих зображеннях. Яка з того користь?


Тримай 6 цікавих фактів, які ми отримали:

  1. Чорні діри існують. Банально, але, бро, якщо раніше ми могли вважати їх лишень гіпотетичними об’єктами, то тепер знаємо точно, що вони – тру. Горизонт подій існує, це ніяка тобі не гола сингулярність, все збігається із загальною теорією відносності пана Айнштайна. Тому якщо ще хтось буде казати, що вчені заперечили існування чорної діри – не ведись.Image result for event horizonГоризонт подій — уявна гіперповерхня в просторі-часі, яка відділяє ті точки простору-часу, звідки світло може потрапити до спостерігача, від тих, звідки світло потрапити до спостерігача не може.
  2. Масу чорної діри краще вимірювати за динамікою зір, аніж за газом. Раніше, щоб виміряти масу чорної діри, вчені або спостерігали за гравітаційною динамікою найближчих зір, або за викидами газу навколо неї. Гравітаційні оцінки завжди вказували на більшу масу (на 50-90%), аніж газові. Для M87 вимірювання газу показали, що маса чорної діри становить 3,5 мільярда сонць, а гравітаційні вимірювання були ближчими до 6,2 – 6,6 млрд. Але результати EHT показали, що чорна діра має 6,5 мільярда сонячних мас, а отже – гравітаційна динаміка, на відміну від висновків про газ, є надійним індикатором маси чорних дір.
  3. І все-таки вона крутиться! За допомогою спостережень горизонту подій, радіовипромінювання навколо нього, великомасштабного джета й розширених радіовипромінювань, виміряних іншими обсерваторіями, EHT визначила, що це чорна діра Керра (така, що обертається), а не Шварцшильда (така, що не обертається).
  4. Навколо чорної діри є речовина, що відповідає акреційним дискам і потокам.Image result for аккреционный дискАкреційний диск — диск, що утворюється навколо зорі або чорної діри у результаті акреції, якщо падаюча речовина має момент обертання.
    Вчені знали, що у M87 був джет – за оптичними спостереженнями – і що вона також випускала в радіохвильовому та рентгенівському діапазонах. Таке випромінювання не вийде отримати тільки від зірок або фотонів: потрібна речовина, а також електрони. Тільки розганяючи електрони в магнітному полі можна отримати характерне радіовипромінювання, яке ми побачили: синхротронне випромінювання.
  5. Видиме кільце демонструє силу гравітації та гравітаційне лінзування навколо центральної чорної діри – знову Альберт мав рацію!Related image
    Гравітаційна лінза – масивне тіло, що викривлює своїм гравітаційним полем напрямок поширення випромінювання.Це кільце в радіодіапазоні не відповідає самому горизонту подій і не відповідає кільцю обертових частинок. І це також не найстабільніша кругова орбіта чорної діри. Ні, це кільце виникає зі сфери гравітаційно лінзованих фотонів, шляхи яких викривляються гравітацією чорної діри по дорозі до наших очей.
  6. Чорні діри – динамічні явища, їхнє випромінювання змінюється з часом. При масі 6,5 мільярдів сонць, світлу знадобиться приблизно день, щоб подолати горизонт подій чорної діри. Це грубо встановлює тимчасові рамки, в яких ми можемо побачити зміни й флуктуації випромінювання, що спостерігається EHT. Навіть спостереження, які тривали кілька днів, дозволили підтвердити, що структура випромінювання змінюється з часом, як і передбачалося.

Крім цього, в майбутньому вчені зможуть розкрити фізичне походження спалахів чорних дір, з’ясувати чи є в чорної діри своє магніте поле, знайти інші чорних діри поблизу галактичних центрів та побачити сотні чорних дір.Які знання дав нам знімок чорної діри? 6 фактів
На основі матеріалу в hi-news

Bro LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають