LVIV.COM

Як обрати електричний котел: головні критерії

Як обрати електричний котел: головні критерії

Електричний котел – зручний пристрій для опалювання дому, офісу, виробничих приміщень. Обираємо найкращий електрокотел і обговорюємо, які критерії при цьому врахувати.


Партнерська публікація

Як обрати електричний котел?

Електричні котли використовують для опалення приміщень. Вони компактні, надійні та прості в експлуатації. Їх можна встановлювати квартирах, офісах, на складах і виробництвах – усюди, де є можливість під’єднатися до електромережі. Спробуймо розібратися, як правильно обрати цей пристрій.

Плюси й мінуси

Електричний котел опалення працює дуже просто. У ньому електрична енергія перетворюється у теплову. Теплообмінник нагріває воду, яка передає тепло у приміщення шляхом системи труб. У якості нагрівального елемента використовується звичайний ТЕН. Але є ще індукційні та електричні котли, у яких нагрів відбувається трохи інакше. Незмінним залишається лише джерело живлення – електрика. Більшість моделей котлів оснащені механізмом контролю та керування. Розглянемо переваги та недоліки електрокотлів.

Електрокотли

Плюси електричних котлів

Пристрої для опалення на електроживленні важко назвати економними. Але все-таки вони мають попит. Причин для цього багато. Перевагами електрокотлів є:

 • Універсальність. Агрегат можна встановлювати у будь-яких будівлях, де є електромережа. Сьогодні пристрої такого типу використовують для приватних будинків, квартир, виробничих та комерційних приміщень.
 • Невелика ціна. Пристрій коштує не дуже дорого. Особливо, якщо порівняти з твердопаливними або газовими котлами.
 • Простий монтаж. Електрокотли мають невеликі габарити. При встановленні вони не потребують спорудження димоходу.
 • Високий ККД. Електрична опалювальна система надзвичайно ефективна. Її ККД дорівнює 95-99%.
 • Безпека. В електричних котлах немає відкритого вогню. Також не використовується легкозаймисте паливо. До того ж працює «розумна» автоматика. Тому ймовірність нештатних ситуацій майже зведена до нуля. Звісно, якщо пристрій приєднано вірно.
 • Нескладна експлуатація. Більшість моделей оснащена зручними системами керування і терморегуляторами. Користувачу достатньо лише натиснути декілька кнопок або повернути важіль, щоби пристрій стабільно працював.
 • Компактність. Завдяки невеликим габаритам електричний котел легко встановлюється навіть у невеликих приміщеннях.
 • Екологічність. Ніякі шкідливі викиди при роботі котла не відбуваються. Загрози для здоров’я людини або довкілля немає.
 • Безшумність. Агрегат працює майже нечутно. Це важливий чинник, особливо якщо у приміщенні мешкають малі діти.
 • Зручна система контролю. Котел можна залишати без нагляду. Постійно бігати підкидати паливо або слідкувати за роботою агрегату не прийдеться. Він також не вимагає частого догляду. Наприклад, твердопаливні котли треба постійно чистити.
 • Широкий асортимент. На ринку можна знайти велику кількість моделей різної потужності – від 2 до 60 кВт і більше.

Мінуси електричних котлів

Не дивлячись на велику кількість переваг, у електричних котлів є й недоліки. Серед них можна назвати такі:

Висока вартість експлуатації. Хоча сучасні прилади обладнані сучасною автоматикою і мають системи енергоощадження, електричні котли все ж таки дуже економні в експлуатації. Вони зазвичай невигідні для опалення великих приміщень, тому нерідко використовуються як резервне джерело тепла.

Залежність від електромережі. Якщо у місцевості є перебої з роботою електромереж, то цей вид опалення не підходить.

Необхідність трифазної проводки. Це правило стосується котлів потужністю більш ніж 12 кВт. Але спеціалісти радять використовувати лінію з трьома фазами навіть при підключенні котла від 6-7 кВт.

Не дивлячись на ці недоліки, електричні котли знаходять своїх покупців. Головне – правильно оцінити переваги та недоліки обраного пристрою, а також правильно його встановити й налаштувати. Тоді можна буде сповна відчути комфорт, який забезпечує електрокотел у приміщенні, де працює.

Електрокотел Bosch

Електричні котли: види та особливості

Існує кілька видів електричних котлів. Кожен із них має свої особливості. Агрегати поділяються в залежності від різних чинників. Перший з них – спосіб підігріву води. Згідно з цим способом котли бувають:

 • ТЕНові;
 • електродні;
 • індукційні.

ТЕНові котли

Найбільш популярний різновид. Зазвичай, коли кажуть електрокотел, мають на увазі конструкцію з ТЕНом. Працює за принципом кип’ятильника. Електрична напруга подається до трубчатого електронагрівача – ТЕНа. Він нагрівається і передає тепло воді, яка використовується у якості теплоносія. ТЕН складається з ніхромової спіралі та міцної оболонки зі сталі, алюмінію або титану. Простір між спіраллю та оболонкою заповнений кварцовим піском або іншим діелектричним наповнювачем.

Електродні (іонні) котли

Конструкція цього приладу складається з двох електродів, занурених у теплообмінник. На них подається електрична енергія, внаслідок чого виникає різність потенціалів. Завдяки наявності в теплоносії солей він перетворюється у провідник струму. Електрострум, проходячи через електроліт з високим опором, призводить до його нагріву. Усього за декілька хвилин котел досягає номінальної потужності.

Індукційні котли

Використовуються ще з 1980-х, але спочатку встановлювалися лише на виробництві. Побутові моделі почали випускатися тільки наприкінці 1990-х. Принцип їхньої роботи доволі складний і нагадує трансформатор. У «серці» агрегату знаходиться індукційна котушка. Вона перетворює електричну енергію у магнітне поле, скеровуючи його на сердечник. Останній виглядає, як система сталевих труб з теплоносієм всередині.

За типом підключення електрокотли поділяються на:

 • пристрої, які підключаються до однофазної системи – 220 В;
 • агрегати з підключенням до трифазної мережі – 380 В.

Котли з потужністю до 10-12 кВт можуть підключатися як до одно-, так і трифазної системи. Це залежить від моделі пристрою. Але більш потужні агрегати вимагають підключення будинку до трифазної мережі.

Де можна купити електрокотел та які критерії врахувати?

Електричні котли можна купити у будь-якому будівельному гіпермаркеті або у магазинах побутової техніки. Купуючи пристрій, треба враховувати такі критерії:

Потужність. При купівлі котла необхідно взяти  до уваги площу, яку треба опалювати. Від цього буде залежати потужність котла. Тут діє проста формула – на кожні 10 м2 знадобиться 1 кВт потужності пристрою.

Номінальна напруга мережі. Побутові електрокотли потужністю до 10-12 кВт можуть працювати з напругою 220 В. Якщо у вас вже є напруга 380 В, то ви зможете встановити котел потужністю від 6 до 36 кВт.

Тип монтажу. За цим критерієм пристрої поділяються на підлогові та настінні. Більша частина моделей належать до другої групи.

Комплектація. На ціну пристрою впливає комплектація вузлів, вбудованих у його конструкцію. Чим більш опцій встановлено, тим ціна віще. До комплектації можуть входити: вбудована циркуляційна помпа, пристрої, які забезпечують захист агрегату і системи від перегріву та надлишкового тиску, повітровідвідники, запобіжні клапани, а також датчики температури повітря, теплоносія, тиску. Без них котел обійдеться дешевше, але вони необхідні для безпечної та економної роботи опалювальної системи.

Вид керування. За цим параметром котли бувають: ручними, цифровими та тими, які програмуються.

Отже, існує багато різновидів електричних котлів. Кожен за них має свій принцип роботи, недоліки, переваги. Більш детальну інформацію про те як вибрати електричний котел можна на сайті Vencon. При їхній купівлі треба звертати увагу на такі критерії, як: потужність, номінальна напруга мережі, комплектація, тип монтажу, вид керування.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають