LVIV.COM

Як налагодити роботу з дому в умовах карантину: поради Центру громадського здоров’я

Як налагодити роботу з дому в умовах карантину: поради Центру громадського здоров'я

З 8 по 24 січня в Україні діють посилені карантинні обмеження. Збірник порад про організацію роботи з дому зібрала ЛОДА.


Локдаун запровадили, аби не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити після новорічних свят.

Відтак, на цей період заборонили: відвідування усіх закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садочків; роботу кафе, ресторанів, барів (окрім доставки та замовлень на виніс); роботу кінотеатрів, театрів, а також фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів; торговельно-розважальних центрів (дозволяється торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією)та ін.

Окрім того, роботодавцям рекомендували за можливості організувати для працівників режим дистанційної роботи. Себто роботи з дому. Мрія фрилансера-інтроверта, чи не так?

Центр громадського здоров’я України підготував поради як налагодити роботу з дому в умовах карантину. Ось деякі із них:

Дотримуйтесь розпорядку дня — прокидайтеся та засинайте в один і той же час, так само починайте й завершуйте працювати у звичному робочому графіку.

15-хвилинна руханка, заняття з йоги чи інші фізичні вправи зранку перед початком роботи можуть допомогти почуватися бадьоріше і краще концентруватися.

Створіть нові ранкові ритуали на зміну звичній каві в офісі з колегами.

Робіть обідню перерву, за можливості їжте в іншій кімнаті, це допоможе дотримуватися режиму та розбити день.

Оскільки все спілкування переходить у чати і відеодзвінки, часто важко сконцентруватися через велику кількість сповіщень. Вимикайте звук на телефоні, аби концентрувати увагу на робочих завданнях.

Регулярно робіть фізичні вправи, аби зменшити час сидіння: навіть коротка розминка, як-то ходіння або зарядка протягом 3–4 хвилин допоможе вам зняти м’язове напруження, поліпшити кровообіг і роботу мускулатури.

Дотримуйтесь балансу між роботою та особистим життям, наприклад, створіть окремі входи на ноутбуці для роботи й особистого. Додайте інші налаштування, заставку на екран, аби «вимикати» робочий режим у кінці дня.

Після закінчення робочого дня виходьте на прогулянку — це може нагадувати стан «повернення з роботи» та переключитися.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають