LVIV.COM

Як лайки впливають на психічне здоров’я – пояснення МОЗ

Як лайки впливають на психічне здоров'я - пояснення МОЗ

В.о. міністра охорони здоров’я прокоментувала, як саме лайки впливають на психічне здоров’я. Приводом стала інформація про те, що Instagram хоче відмовитися від показу лайків заради психічного здоров’я користувачів.


Про це Уляна Супрун написала на своїй сторінці у фейсбуку.

За її словами, існує безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соцмережами. Серед них – додатковий стрес, підвищення відчуття тривоги, погіршення настрою та навіть депресія. До негативних наслідків відносять й розвиток залежності, зниження самооцінки та порушення сну.

“Отримати лайк — один з вагомих мотиваторів будь-якої діяльності в багатьох соцмережах. Лайки є основною причиною, чому люди розміщують публікації. Втім, не лише. Багато людей шукають відчуття підтримки, коли публікують щось в соціальних мережах.

Деякі дослідження показали, що інвестиція у взаємовідносини у вигляді того самого лайка, збільшує відчуття підтримки. Такі прояви уваги найбільш ефективні, коли адресовані нам від близьких нам людей”.

Втім, соціальні мережі можуть стати причиною високого рівня тривоги, депресії, страху втрачених можливостей тощо.

“Фото в цій соціальній мережі можуть створювати нереалістичні очікування стосовно свого зовнішнього вигляду та сприяти низькій самооцінці. Саме Instagram, де персональні фотографії займають центральне місце серед контенту, сильно впливає на появу таких відчуттів.

Науковці також зазначають, що такі “винагороди” як лайк чи коментар стимулюють вироблення дофаміну, як й інші приємні для нас речі. Втім, в соціальних мережах ми отримуємо як позитивні, так і негативні “винагороди”, що, безумовно, матиме вплив на психічне здоров’я”, – пише Уляна Супрун.

Що робити?

Пані Уляна радить більше спілкування в реальному житті та шукати підтримку й відчуття близькості офлайн, адже це має значно більше переваг.

“Пам’ятайте, іноді важливо та корисно бути поза зоною досяжності. Тому намагайтеся балансувати час, який ви проводите в соціальних мережах та телефонах”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають