LVIV.COM

Як і скільки можна заробити на своїх особистих даних

Як і скільки можна заробити на своїх особистих даних

Якщо Великий Брат все ж стежить за тобою, тоді чому б на цьому не заробити? Тримай кілька варіантів, як продати чи вигідно обміняти свої особисті дані. Зібрав методи портал ImpactLab.


Кожен з нас, заходячи в мережу, залишає по собі цифровий слід. І всю інформацію, від геолокації і вибору певних сторінок до коментарів тих чи інших товарів\послуг\постів збирають всі, кому не лінь. Google, Facebook та інші програми чи соцмережі точно знають про тебе більше, ніж мама.

Всі ці дані дають рекламодавцям можливість робити таргетовану рекламу – вони вже знають, як і де тобі сподобатись.

І якщо про тебе вже і так всі все знають – чому б на цьому не заробити? Якщо ти перестав свято вірити в недоторканість своєї приватності – ось п’ять варіантів заробити на цьому.

Платні опитування

Дзвінки від банків\магазинів\служб\сервісів, які тебе раніше дратували, тепер можуть приносити гроші. Дослідникам і соціологам потрібна інформація про твої купівельні, поведінкові та соціальні звички. Платять небагато, але стабільно. Наприклад, CitizenMe за відповіді на 10 запитань (пара хвилин) платить $ 0,13 – приблизно 2,5 грн.

У тих же цілях можна використовувати UserTesting. Однак сайт працює в міру виникнення питань і потреби у твоїй  думці. Платять більше, проте не так часто.

Продати результати свого ДНК-тесту

Ти можеш замовити за кілька сотень баксів аналіз свого ДНК – дізнатись про предків та хвороби. А можеш попрацювати із стартапом  Nebula Genomics. Тут дослідник безкоштовно розшифрують твій генетичний код, але дані зможуть використовувати інші компанії у своїх цілях. З недавніх пір також платформа LunaDNA запропонувала платити за результати твоїх ДНК-тестів, якщо хтось зацікавиться в їх купівлі. Зараз компанії, які проводять ДНК-тести, наприклад Ancestry і 23andMe, діляться результатами в порядку абсолютної анонімності з дослідницькими центрами. Ти теж можеш погодитись передати свої дані та отримати за це гроші.

Дати доступ до своїх девайсів і дозволити моніторинг своїх соцмереж

Ти можеш дозволити додаткам моніторити, як ти користуєшся соцмережами. та телефоном. Моніторити – значить стежити за активністю, але не записувати телефонні розмови, повідомлення (хоча хто знає?). Додаток Wibson платить токенами – внутрішньою валютою додатку – за доступ до твоєї геолокації, Facebook-, LinkedIn- і Google-акаунтів. Потім ці маркери можна обміняти на щось корисне типу безкоштовних поїздок в Uber, підписки в Spotify. Можна вибрати: або це буде анонімна інформація, наприклад, як часто 20-річна студентка-юрист заходить в Інстаграм, чи така, де покажуть твою особистість – аккаунт в соцмережі. Пізніше Wibson збирає, стандартизує і продає цю інформацію своїм партнерам. Для ефективних маркетингових стратегій, корисних продуктів і таргетованої реклами.

Продати свою геолокацію

Компанія Datum готова платити $ 0,01 на місяць за відстеження твоєї геолокації. Мабуть, актуально лише для власників великих масивів даних. У той час як згаданий вище Wibson теж готовий розраховуватися своїми токенами не тільки за моніторинг соцмереж, але і геолокацію.

Трекінг кроків в обмін на кращу депозитну ставку

“Монобанк” має особливу депозитну ставку “Спортивна”. Суть: ти даєш доступ до свого трекера фізичної активності і зобов’язуєшся щодня проходити по 10 000 кроків. Якщо справляєшся з умовами – маєш 17% ставки замість 16%. От тільки умова діє три місяці, з яких ти можеш лише три дні ходити менше. Інакше відсотки зменшуються.

Кава за рекламу

Японська компанія SHIRU відкрила в Японії, США і Індії 23 кафе, де тільки студенти можуть отримати каву, чай чи інший напій безкоштовно. Для цього їм потрібно показати студентський квиток і взяти участь в опитуванні про студентське життя або використання певних товарів. Поки готується кава, бариста ознайомить їх з кар’єрними можливостями в різних компаніях і розповість про їхню роботу. За напої платять компанії, в яких студенти є цільовою аудиторією. Тому тут кафе виступає в ролі рекламного плейсмента. В хід іде все: розповіді баристи, брендування чашок і інтер’єру, банери в розсилці.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають