LVIV.COM

Як бачать птахи? Кольори, невідомі людському оку

Як бачать птахи? Кольори, невідомі людському оку

Відомо, що завдяки особливостям будови очей птахи можуть розрізняти куди насиченішу колірну палітру, аніж люди. За допомогою спеціальної камери вчені показали, як виглядає світ очима пернатих.


Птахи бачать світ зовсім не так, як ми, але тепер ми можемо приміряти на себе їхню роль – все завдяки унікальній камері, що імітує їхній зір.

Біолог Синтія Тедор займається проблемою дослідження зору птахів, адже ці істоти дуже сильно покладаються на зорову інформацію під час полювання й у повсякденному житті. Їхні очі відрізняються від людських, оскільки в наших є по три типи колірних рецепторів (колбочки), чутливих до світла червоного, синього і зеленого спектра. А ось у деяких птахів, таких як австралійські медососи, є ще й рецептори, чутливі до фіолетового світла. Та на цьому еволюція не зупинилася. Наприклад, у деяких видів папуг колбочки можуть розпізнавати і ультрафіолетову частину спектру.

Щоб з’ясувати, як цим птахам вдається так добре орієнтуватися в густому листі, вчені використовували поліспектральну камеру з різними фільтрами, спеціально розробленими для цього експерименту. Вони сфотографували густий ліс – природне місце існування птахів – і отримали дивовижні результати:

Як бачать птахи? Кольори, невідомі людському оку

З’ясувалося, що висока чутливість до УФ-спектру робить контраст між верхньою й нижньою половиною листя набагато чіткішим. «Те, що для людей виглядає як безладна мішанина зелені, для птахів виглядає як впорядкована тривимірна структура з листя, в якій вони чудово орієнтуються», пояснює Тедор.

Варто відзначити, що зображення на фотографії й комп’ютерні симуляції не показують всієї картини. Все тому, що три типи наших рецепторів не дозволяють у всій повноті імітувати «чотирьохканальний» зір птахів: яку б хитру апаратуру ми для цього не використовували – мозок просто не зможе обробити такі сигнали.

Джерело: Популярная Механика
Як бачать птахи? Кольори, невідомі людському оку

Тобі може бути цікаво:

Ocean Art оголосила найкращі підводні фото 2018-го

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають