LVIV.COM

Гелікоптер для порятунку хворих на Львівщині планують запустити уже в квітні

Гелікоптер для порятунку хворих на Львівщині планують запустити уже в квітні

У Центрі екстреної медичної допомоги вже розпочали формувати команду медиків для аеропольотів. Про це повідомляє Твоє Місто.


Відповідний проєкт з аеромедичної евакуації МОЗ уже подав для розгляду на Кабмін. У Львівському центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф тим часом розпочали формувати команду бригади медиків та створення нового відділу медичної евакуації.

Наразі Львівщина отримає одного гелікоптера, який буде на балансі однієї зі служб екстреного реагування – ДСНС, Нацполіції, МВС, Нацгвардії або ж Міноборони. Це має визначити держава. Перший політ запланований уже на квітень.

Евакуацію гелікоптером здійснюватимуть до найбільш високоспеціалізованих установ. Первинно буде Львівська лікарня швидкої медичної допомоги. Вона є профільною у наданні невідкладної допомоги, яка здатна робити всі необхідні обстеження.

Загалом, у Львівській області є 9 лікарень інтенсивного лікування. З них 6 знаходяться на території області, 3 – у Львові. На Львівщині це Дрогобицька, Самбірська, Стрийська, Червоноградська, Новояворівська, Буська лікарні, а на території Львова – Лікарня швидкої медичної допомоги, Львівська обласна клінічна лікарня і 8-ма міська лікарня.

У зоні обслуговування нашого регіону також буде увесь Карпатський регіон, тобто, крім Львівської, ще й Івано-Франківська та Закарпатська області, а також обласні центри західної частини України.

Вильоти гелікоптер зможе здійснювати й з-за кордон, транспортуючи, наприклад, громадян України з Польщі. Раніше такі виїзди робили карети львівської швидкої допомоги.

У скільки обійдеться гелікоптер та якою саме буде географія обслуговування  буде відомо після погодження Кабміну. За попередніми розрахунками, майданчик обійдеться лікарні у 5 млн грн.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають