LVIV.COM

Фонтан, який демонтували перед Оперним, перенесли до Стрийського парку

Фонтан, який демонтували перед Оперним, перенесли до Стрийського парку

Перед Оперним буде сухий фонтан, пише прес-служба ЛМР.


Що відбувається?

На площі перед Оперним театром облаштовують “сухий” фонтан. Проєкт реконструкції фонтану та площі перед оперним театром розробили київські архітектори. Автори: Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко, Володимир Томіленко.

Фонтан, який демонтували перед Оперним, перенесли до Стрийського парку

При розробці проекту реконструкції площі навпроти оперного театру автори поставили перед собою 3 основні завдання:

1) Зробити її сучасною та цікавою в контексті навколишньої забудови і підкреслити архітектуру головного фасаду оперного театру, який є бездоганним акцентом площі.

2) Змінити філософію фонтану, зробивши його сухим, щоб нічого не перешкоджало огляду театру з протилежного боку площі. У холодну пору року фонтан відключать, і він перетвориться на пішохідну зону, яка може бути також використана для встановлення ялинки або сцени для проведення міських заходів.

3) Створити новий імідж площі шляхом залучення творчої еліти. Для цього пропонується повністю звільнити її від атракціонів і МАФів, встановити зручні лавочки, вбудовані в парапети зелених зон, з розетками для зарядки ноутбуків і телефонів. Велика кількість посаджених дерев і чагарників візуально відмежує площу від галасливих доріг і вітру, дозволить комфортно провести вільний час. З’являться також безкоштовний wi-fi з онлайн бібліотекою, інформаційні бокси, будуть встановлені велопарковки.

Обрис площі — силует скрипки, гриф якої примикає до оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читаються, як “Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей”.

Міні-метеостанція, розроблена інженерами, буде регулювати напір і висоту струменя фонтану залежно від погоди і сили вітру. Синхронізація фонтану з оперним театром дозволить насолодитися виставою не тільки всередині театру, а й ззовні. Фонтан стане частиною сценічної опери, завдяки тому, що струмені води з форсунок паралельно “заграють” як еквалайзери. У темний час доби фонтан буде підсвічуватися RGB LED підсвічуванням малого споживання. У гранітному мощенні, виконаному в двох кольорах: сірому і темно-сірому, також будуть встановлені лінійні LED підсвічування, які будуть висвітлювати площу в темний час доби.

Що з попереднім фонтаном?

Попередній фонтан уже демонтували і передали його у Стрийський парк. Його використають для ремонту фонтану “Русалка”. Демонтаж виконувала підрядна організація на замовлення Галицької РА.

Фонтан, який демонтували перед Оперним, перенесли до Стрийського парку

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають