LVIV.COM

Естонія скасовує безкоштовні довготермінові візи для українців

Естонія скасовує безкоштовні довготермінові візи для українців

Зміни запрацюють з листопада, повідомляє Радіо Свобода.


Що відбувається?

Як стверджує міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу, зараз майже 90% українців, які просять отримати довгострокову візу, хочуть влаштуватись на роботу. Оскільки безкоштовні довготермінові візи діяли з 2010 року, в Естонії вважають, що надалі такий виняток для громадян України зберігати не виправдано.

Це стосується лише національної візи типу D терміном понад 90 днів – до року – для перебування з такою метою, як працевлаштування, навчання, тривале лікування тощо. Держмито за розгляд заявки на таку візу в Естонії становить зараз стандартно 80 євро. Відповідно до ще одного рішення, яке ухвалили 24 вересня, ця сума з 1 січня 2020 року зросте до 100 євро. Ці візи не стосуються громадян України, які мають намір відвідати Естонію чи інші держави-члени «шенгенської зони» на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів без права на працевлаштування – для власників біометричних українських паспортів такі подорожі безвізові, інакше потрібна звичайна шенгенська віза.

У пресслужбі уряду Естонії наголошують, що Україна й далі залишається важливим партнером Естонії в Східній Європі, і пріоритетом зовнішньої політики Естонії.

Рішення набуде чинності 1 листопада. Таке ж рішення про скасування винятку з оплати держмита за довготермінові візи ухвалили і для громадян Білорусі.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають