LVIV.COM

Дослідники звинувачують YouTube в збільшенні кількості “плоскоземників”

Дослідники звинувачують YouTube в збільшенні кількості плоскоземників

Алгоритми відеохостингу підбирають інформацію таким чином, що люди, схильні до теорій змови та інших невірних суджень, в результаті тільки зміцнюють свої погляди.


Якщо вам здається, що все більше людей в Мережі починають думати, що Земля пласка (цікава теорія змови, що ігнорує століття доказів того, що наша планета кругла), ви цілком маєте рацію.

Згідно з новим, досить тривожним дослідженням, представленому на щорічній конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки, що насторожує зростання числа людей, які вважають, що Земля пласка, безпосередньо пов’язаний з ростом теорій змов на відеохостинговому сайті YouTube: це тривожна ознака здатності онлайн-алгоритмів фіксувати погану інформацію в умах уразливої ​​групи населення.

Дослідниця Ешлі Лендрум з Техаського технологічного університету провела інтерв’ю з 30 учасниками на двох послідовних зустрічах найбільшої щорічної конференції «плоскоземників» у світі. Майже кожен з опитаних сказав, що спочатку дізнався про теорію на YouTube.

«Єдиним, хто цього не сказав, була людина, що прийшла зі своєю дочкою та зятем, які побачили це на YouTube, а вже потім розповіли йому», – сказала Лендрум в інтерв’ю для The Guardian.

Одна з найбільших історій нашого часу – про те, як інформація та дезінформація поширюються онлайн. У Мережі є безліч хороших освітніх матеріалів, але алгоритми, що видають ненадійну інформацію людям, схильним до віри в теорії змови, можуть привести до розвитку спотвореного світогляду.

«На YouTube є багато корисної інформації, та водночас вистачає там і фейків, – каже Лендрум. – Їхні алгоритми спрощують стрибок в кролячу нору, представляючи інформацію тим людям, які будуть до неї схильні більше, ніж інші».

Джерело: Naked Science

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають