LVIV.COM

Дівчину не взяли вчитись на офіцера у Львові через її стать

Дівчину не взяли вчитись на офіцера у Львові через її стать

Поліні Кравченко відмовили у вступі на програму навчання офіцерів у Львові через те, що вона дівчина. Про інцидент вона написала на своїй сторінці у Facebook.


Що сталось?

Дівчина хотіла отримати офіцерське звання та стати командиркою взводу артилерії. Тому їй потрібно було вступити до Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного у Львові на програму «Здобути офіцерське звання за один рік».

В день подачі документів їй повідомили, що жінок на цю програму не приймають. Раніше у вимогах до кандидатів приймальна комісія не вказала пріоритет статі.

«Знову нас обмежують, і закон про гендерну рівність не до кінця гендерний, — пише вона. — Приїхала щоб стати командиром взводу артилерійських підрозділів — кажуть неможливо. Тільки я чомусь почала службу з „неможливого“ навідника гармати МТ-12».

Поліна Кравченко служить за контрактом в одній із мотопіхотних бригад, що виконує завдання в зоні військових дій на донецькому напрямку.

Дівчину не взяли вчитись на офіцера через її стать

Позиція академії

«Цей експеримент [курс „Здобути офіцерське звання за один рік“] був запроваджений академією вперше. Наразі він передбачає підготовку командирів для артилерійських та механізованих підрозділів. Якщо він буде вдалим, ми плануємо розширювати спектр спеціальностей, на яких зможуть навчатись жінки.

Але зараз, враховуючи специфіку керуванням механізованими бригадами, дівчатам було відмовлено. Справа тут не в гендерній рівності. Зараз потреби у призначенні жінок на ці посади немає, для них будуть інші спеціальності», — розповів порталу «Заборона» тимчасовий виконувач обов’язків начальника Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з морального та психологічного забезпечення Антон Миронович.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають