LVIV.COM

Десять визначних книг 2020 року: рекомендації The New York Times

Десять визначних книг 2020 року: рекомендації The New York Times

The New York Times Book Review уклав список 100 визначних книг 2020 року, повідомляє The Village.


Що це за рейтинг?

Книги відбирали в кількох рубриках: художня література, мемуари, наукова література, поезія й історії.

  1. Тhe Aosawa Murders by Riku Onda. Роман починається в 1960-тих роках, коли 17 людей помирають від отруєння ціанідом на вечірці власників видатної клініки в місті на узбережжі Японського моря.
  2. The Beauty in Breaking: A Memoir by Michele Harper.  Мішель Гарпер – афроамериканка, лікарка невідкладної допомоги за фахом. Її дитинство пройшло у Вашинґтоні, округ Колумбія, у непростій родині. Згодом вона поїхала до Гарварду, де познайомилася зі своїм чоловіком.
  3. The Beauty of Your Face by Sahar Mustafah. Ж. Сара Мустафа представляє новий роман “Краса твого обличчя”, в якому палестинська американка бореться з вірою, втратою та ідентичністю, перш ніж зіткнутися з проблемами.

  4. Becoming Wild: How Animal Cultures Raise Families, Create Beauty, and Achieve Peace by Carl Safina. Це сьома книга Сафіни для дорослих, і вона поширює це нове усвідомлення тваринного інтелекту та емоцій на питання культури тварин. “Культура – це інформація та поведінка, які протікають соціально і можуть бути засвоєні, збережені та поширені”, – каже Сафіна. Поєднуючи знання досвідченого вченого з навичками хорошого казкаря, Сафіна пропонує нам покинути наш культурний світ та увійти у світ тварин, щоб побачити, як вони живуть.
  5. Beheld by Tarashea Nesbit. Від автора бестселерів “Дружини Лос-Аламоса” – нова історія про прибуття незнайомця в щойностворену колонію Плімут, штат Массачусетс, – і про злочин, який потрясає розділену громаду до глибини душі.
  6. The Biggest Bluff: How I Learned to Pay Attention, Master Myself, and Win by Maria Konnikova. Розповідь про те, як Коннікова пішла за історією про гравців у покер і сама перетворилася на історію, змусить вас прикувати увагу спочатку, коли ви дізнаєтеся про її великі виграші, а потім, коли вона передаватиме уроки, які вона вивчила як про людську природу, так і про себе.
  7. Black Wave: Saudi Arabia, Iran, and the Forty-Year Rivalry That Unraveled Culture, Religion, and Collective Memory in the Middle East by Kim Ghatta. Протягом останніх чотирьох десятиліть одні і ті ж країни були агентами хаосу на Близькому Сході. Кавалькада катастрофи пришвидшується: журналістів вбивають, армії та довірені армії ведуть війну, а посольства перебувають на межі звільнення та розгрому. Але винні, відповідальні за це держави, залишились незмінними: Іран та Саудівська Аравія в поєдинку між шиїтами та сунітами, які заявили, що весь регіон є додатковою шкодою.

  8. Blacktop Wasteland by S. A. Cosby. Подібно до того, як Ocean’s Eleven зустрічається з Драйвом, з південним нуар-поворотом, “Blacktop Wasteland” С. А. Косбі – це палюча, оперна історія про людину, яку дотиснули до меж бідність, раса та колишнє злочинне життя.
  9. The Book of Eels: Our Enduring Fascination With the Most Mysterious Creature in the Natural World by Patrik Svensson. Свенссон, шведський журналіст, поєднує особисте та наукове в цьому захоплюючому погляді на європейського вугра. Він описує складний життєвий цикл риби, недавно розкритий наукою: вилупившись у вигляді крихітного листя у формі Саргасового моря, вони виростають у тендітну, прозору “скляну вугру” і переносяться через Гольфстрім до Європи, де вони виростають «змієподібними та мускулистими» в струмках та річках, перш ніж невідомий інстинкт спонукає їх повернутися через Атлантику до Саргассо, де вони розмножуються та гинуть. Загадки, що оточують види, – Свенссон зауважує, що процес їхнього розмноження досі загадковий, – давно захоплюють студентів зоології від Арістотеля до Фрейда; останній у підлітковому віці був одержимий пошуком статевого органу самця, і (припускає Свенссон), можливо, він замість цього взявся за психоаналіз. Свенссон чергує ці наукові та історичні уривки із зворушливими спогадами про те, як його батько навчив його ловити вугрів у потоці біля їхнього дому, та з роздумами про вугра як джерело їжі для людей та про поточні зусилля щодо їх збереження. Читачів, що люблять природу, захопить захоплююча зоологічна одісея Свенссона.
  10. The Boy In The Field by Margot Livesey. Написаний з оманливою простотою та силою байки, “Хлопчик у полі” демонструє неперевершену здатність Марго Лівсі “віртуозно розповідати свою казку з розумом, ніжністю та кмітливим розумінням усіх наших ртутних людських спонукань”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають