LVIV.COM

День бабака у Львові – яку весну навіщувала Маруся

День бабака у Львові - яку весну навіщувала Маруся

Бабачиха Маруся, яка живе у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі, спрогнозувала ранню весну, пише ІА ZIK.


Що відбувається?

Щороку, 15 лютого у Львові відмічають День бабака. У Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі живуть дві бабачихи, за поведінкою яких і складають прогноз приходу весни.

Цього року одна з бабачих прокинулась вчора, 14 лютого.

Львівська бабачиха Маруся спрогнозувала ранню весну – вона не побачила своєї тіні, а відповідно, за народними прикметами, це означає, що зима довго не затягнеться.

“Виглядає так, що весна все-таки буде ранньою і наступить через приблизно чотири тижні. Тобто усередині березня можна сподіватися на стійке тепло”, – прокоментував директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Також він пояснив, що традиційний свист бабаків, яким вони, власне, “віщують” весну – це їхня реакція на стрес. “Так вони себе ведуть у природі. Нора є темною і теплішою, і коли вони виходять з нори на світло, от така у них реакція – вони починають свистіти. Потім нервова система заспокоюється і вони перестають це робити”, – зазначив він.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають